MENU

PRZYDATNE LINKI
liczba odwiedzin: 395396

Szkoła w mediach

Radio Szczecin   relacja z ,,Piżama Day,,
                            w naszej szkole. 

TVP 3                  reportaż o akcji hartowania
                           uczniów podczas przerw
                           szkolnych.  

Tv Polsat             reportaż o akcji hartowania
                           uczniów podczas przerw
                           szkolnych.   

Radio Szczecin   reportaż o akcji hartowania
                            uczniów podczas przerw
                            szkolnych.

Radio Szczecin   reportaż o akcji współnej
                           aktywności fizycznej uczniów,
                           rodziców i nauczycieli.

Więcej w menu bocznym po lewej stronie.

 

Czwartek 18.01.2018

Mapa

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 8 im. Młodych Europejczyków w Szczecinie
  ul. Brodnicka 10,
  71-044 Szczecin
  e mail: sp8@miasto.szczecin.pl
 • 91 483 42 93

AKTUALNOŚCI


 • Ostatni dzień pobytu w szkole przed feriami to dla nas jak i dzieci dzień wyjątkowy. Wszyscy czekają juz na upragnione ferie, nikomu nie chce się myśleć o szkole, o nauce. Aby ten dzień można było spędzić ciekawiej, atrakcyjniej, inaczej powstał pomysł PIŻAMA DAY. Kto tylko chce przychodzi tego dnia w piżamie, szlafroku, kombinezonie, szlafmycy. Jeśli Państwa dzieci zakomunikują, że chcą jutro do szkoły zabrać swoją ulubioną piżamę to nie będzie to objaw choroby, ale znak, że chcą się dobrze bawić, mają poczucie humoru i dystans do siebie. 
  Aby upamiętnić ten dzień wszyscy przebierańcy zbiorą się na przerwie o godz. 11.20 (po czwartej lekcji) w sali gimnastycznej aby wspólnie zrobić sobie zdjęcie. 
  A tak wyglądał ten dzień rok temu

 • PÓŁKOLONIE ZIMOWE
  Ramowy program dnia: 
  7.30 - 8.30 - przyprowadzanie dzieci
  8.30 - 9.00 - śniadanie
  9.00 - 14.00 - zajęcia programowe, wyjścia
  14.00 - 14.30 - obiad
  14.30 - 16.00 - zajęcia programowe, odbieranie dzieci

  W pierwszym turnusie planowane są trzy wyjścia: Muzeum Techniki, kino, papugarnia. Poniedziałek i piątek będą dniami spędzanymi na terenie szkoły.
  Prosimy o przyprowadzanie dzieci przed śniadaniem.
  Tel. kontaktowy do Kierownika półkolonii, Pani Adriany Szyntor: 697995395

 • Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć najlepsze życzenia rodzinnych i radosnych Świąt. Aby ten czas skłaniał nas do refleksji i był przepełniony rodzinnym ciepłem. 
  W nadchodzącym Nowym roku wszelkiej pomyślności oraz planów do zrealizowania na miarę swoich możliwości. 

  Życzą Dyrekcja oraz pracownicy Szkoły Podstawowej nr 8

   

 • Zimowe dni to najlepszy czas na to żeby zaszyć się pod ciepłym kocem z kubkiem herbaty lub kakao i oczywiście z KSIĄŻKĄ! Za oknem ciemno i zimno, a my możemy zagłębić się w jakąś cudowną historię i zapomnieć o całym świecie.

  Kilka propozycji z półki szkolnej biblioteki na takie zimowe popołudnia:

  Może zaciekawi Cię historia kota, który po stracie swojej pani staje się kotem wielorodzinnym? „… I tak Alfie trafia do czterech rodzin z problemami. One zajmują się kotem, a kot zajmuje się nimi. I ma pełne łapy roboty…”.

 • 11.12.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii MIKOŁAJKI.

 •  

  Zebrania z rodzicami odbędą się dnia 07.12.2017r. (czwartek) o godz. 17.00. 

   

 • Zapraszamy Państwa dzieci do spędzenia ferii zimowych w szkole. Organizujemy półkolonie zimowe w pierwszym i drugim tygodniu ferii. Zapisów można dokonywać osobiście w sekretariacie szkoły lub telefonicznie 914834293 do dn. 15.12.2017r. 
  Przy zapisie należy podać imię i nazwisko, wiek dziecka, klasę lub szkołę (jeśli spoza SP 8), nr tel do kontaktu oraz turnus, na który chcemy zapisać. Poniżej karta kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku w wersji edytowalnej (WORD) oraz nieedytowalnej (PDF) - wypełnioną należy oddać do dn. 15.12.2017 r. do sekretariatu szkoły. 

 • Dzień Niepodległości w naszej szkole odbył się w sposób nietypowy, albowiem uroczysty apel zaszczyciły znamienite osoby. Pierwszą z nich był gość honorowy – żołnierz Armii Krajowej, harcerz Szarych Szeregów, uczestnik Powstania Warszawskiego - kapitan Zbigniew Piasecki, pseudonim Czekolada. Na uroczystość  w imieniu Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty przybyła również Pani Wizytator Ewa Zakrzewska.

  Przedstawienie zaprezentowane przez  uczniów powstało w oparciu o fakty z życia Czekolady, którego barwne życie mogłoby być kanwą niejednego scenariusza filmowego. Na koniec spektaklu Pan Kapitan opowiadał o walce i honorze historycznych dni Powstania i czasów okupacji. 

 • KOŁO EDUKACJI MORSKIEJ
  Chcieliśmy poinformować, że szkoła złożyła wniosek o założenie Koła Edukacji Morskiej. Obecnie wnioski są na etapie rozpatrywania przez Urząd Miasta. Podawany wcześniej termin rozpoczęcia zajęć z nauki pływania niestety uległ zmianie. Zakładany termin rozpoczęcia zajęć to 5 listopada - o wszelkich zmianach będziemy informować zainteresowane osoby. 
  Opiekunem Koła została nauczycielka wf, Pani Joanna Junka. Kontakt poprzez e mail dzoana0@wp.pl. 
  W załączniku lista członków. O zakwalifikowaniu decydowała kolejność zgłoszeń. Pozostałe zgłoszone dzieci sklasyfikowane są na liście rezerwowej.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 8 im. Młodych Europejczyków w Szczecinie
  ul. Brodnicka 10,
  71-044 Szczecin
  e mail: sp8@miasto.szczecin.pl
 • 91 483 42 93

Galeria zdjęć