O szkole

Szkoła Podstawowa nr 8 im. Młodych Europejczyków położona jest w najpiękniejszej części naszego miasta, czyli na szczecińskich Gumieńcach. Zielone otoczenie oraz bliskość przystanków tramwajowych i autobusowych są niezaprzeczalnymi atutami i jednymi z powodów, dla których naszą szkołę wybierają rodzice i uczniowie.

Klasyczna bryła w kształcie litery „L”, a jednocześnie nastrojowy fronton budynku ozdobiony fontanną wierzbowych gałązek, emanują duchem wspaniałej przeszłości i chlubnej tradycji.
SP nr 8 kontynuuje  bowiem spuściznę dawnej SP 66, do której uczęszczali mieszkańcy Gumieniec. Dziś zarówno Rodzice, jak i Dziadkowie przyprowadzają tu swoje dzieci i wnuki, wspominając z rozrzewnieniem stare, dobre, szkolne czasy.

Dyrektorem placówki, która obecnie liczy 25 oddziałów, jest mgr Krzysztof Ponikowski. W ciągu kilku lat nasza szkoła przeszła ogromne zmiany. Systematyczne remonty wewnątrz budynku, permanentne unowocześnianie bazy oraz odnowienie elewacji powodują, że szkoła z tradycją z powodzeniem konkuruje z nowoczesnymi placówkami. Nasi uczniowie czują się tu dobrze i bezpiecznie, ponieważ system monitoringu oraz opieka kadry zapewnia im poczucie stabilności i rodzinną atmosferę.

W roku 1999 nawiązaliśmy kontakt z niemiecką szkołą w Demmin. Dzięki działalności Szkolnego Klubu Europejskiego, w ramach którego prowadzona jest współpraca z zagranicą, a także realizowane są edukacyjno-europejskie projekty, mamy szansę uzyskać tytuł Szkoły Europy.

Nasi uczniowie rokrocznie zdobywają wiele nagród w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Są stypendystami Prezydenta Miasta Szczecin za wybitne osiągnięcia w nauce.

W 2011 roku zostały oddane do użytku dwa boiska wielofunkcyjne oraz jedno piłkarskie- Orlik. Zajęcia na nich koordynuje animator sportu.

Od 2017 roku w murach naszej SP 8 wzrastają uczniowie szkoły podstawowej. Sympatyczne, zaangażowane Grono Pedagogiczne oraz nostalgiczne położenie szkoły sprawiają, że jesteśmy najczęściej wybieraną placówką, której ufają pokolenia szczecinian.