MAJ 2015

Na początku miesiąca udaliśmy się do Portugalii. Przebywaliśmy tam od 2 do 9.05. 2015 roku. Po powrocie z zagranicy uczestnicy projektu przygotowali i opublikowali materiały dokumentujące nasz udział w zajęciach zorganizowanych przez gospodarzy spotkania. W maju powstały także sprawozdania, zarówno w języku polskim, jak i angielskim, z wyjazdu do Campii.

W ramach kampanii „Do something for the humanisty” Comenius Club przyłączył się do corocznej akcji organizowanej przez Samorząd Uczniowski działający przy Gimnazjum nr 20 im. Młodych Europejczyków. Wzięliśmy udział w zbiórce zabawek, słodyczy, książek oraz materiałów papierniczych. Następnie udaliśmy się z wizytą do Szpitala Dziecięcego w Szczecinie. Na oddziale onkologicznym odwiedziliśmy małych pacjentów, którym wręczyliśmy zebrane przez naszych uczniów dary.

Lidia Wójcicka -Górka

Sprawozdanie z wyjazdu do Portugalii