KWIECIEŃ 2014

W kwietniu 2014 roku realizowaliśmy zadania związane z walką z rasizmem oraz uświadamianiem młodzieży negatywnego wpływu wojen na życie ludzi. Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji pt. „Fight against Racism” („Walka z dyskryminacją rasową”). Przygotowali oni wiele interesujących prac plastycznych na powyższy temat. Opiekę nad uczestnikami tego przedsięwzięcia sprawowała pani Wioleta Szawerdo, nauczycielka sztuki.

Poza tym w klasach: 1a, 1b, 3b i 3c odbyły się lekcje języka angielskiego według opracowanego przez nauczycieli scenariusza na temat negatywnych skutków wojny. Podczas zajęć podniesiono kilka ważnych kwestii dotyczących konfliktów zbrojnych, które zawsze niosą zniszczenie oraz liczne ofiary.
Uczniowie zmierzyli się także z innym zadaniem. Postanowili pisemnie wypowiedzieć się na następujący temat: „The Negative effects of Wars on the Society” („Negatywny wpływy wojen na społeczeństwo”). Prace literackie gimnazjalistów były bardzo ciekawe. Młodzież wykazała się w nich dojrzałością i oryginalnością.
11 kwietnia 2014 r. uczniowie Gimnazjum nr 20 przeprowadzili na terenie naszej placówki akcję sadzenia drzewek. Aleja Braterstwa wzbogaciła się o 7 pięknych jarzębin, które z pewnością będą stanowić pamiątkę na długie lata. Każde z posadzonych drzew symbolizuje jedno państwo uczestniczące w projekcie.
Wyniki działań naszych wychowanków zaprezentowaliśmy w kąciku poświęconym Comeniusowi. Materiały dydaktyczne w języku angielskim udostępniliśmy wszystkim zainteresowanym nauczycielom.
Zgromadzone informacje zamieściliśmy również na stronie internetowej szkoły oraz projektu.
Przykładowe prace pisemne.
Paweł Szefler