MENU

 • WIZYTA W TURCJI

  28.04.13 r. i 29.04.13 r. (niedziela i poniedziałek)

  Wycieczkę do Turcji rozpoczęliśmy od spotkania na dworcu kolejowym w Szczecinie, skąd pociągiem udaliśmy się do Niemiec. W nocy dotarliśmy na lotnisko. Wszyscy byliśmy bardzo zmęczeni. W końcu jednak nadeszła upragniona chwila lotu samolotem. Podróż z Berlina do Istambułu zajęła nam około 4 godzin. W drodze zostaliśmy dobrze nakarmieni. Kiedy dotarliśmy na miejsce, czekała nas przesiadka do samolotu, który leciał do Ankary. Szybko załatwiliśmy visy dla całej grupy i ponownie wznieśliśmy się w powietrze. Tym razem lecieliśmy prawie godzinę. Lądowanie zakończyło się pomyślnie. Na lotnisku postanowiliśmy zaczekać na gospodarzy z Turcji i gości z Portugalii. 

  04.07.2015 09:31 | więcej »
 • POCZĄTEK WYCIECZKI

  28 stycznia (poniedziałek) był dniem rozpoczynającym zwiedzanie Włoch. Punktualnie o 8.00 stawiliśmy się całą grupą na śniadanie. Po obfitym posiłku postanowiliśmy przejść się uliczkami Modeny. Wkrótce dotarliśmy do Alcide Zanarini – szkoły, w której mieliśmy spotkać się z naszymi zagranicznymi przyjaciółmi. Grono pedagogiczne oraz uczniowie przywitali nas bardzo głośnymi oklaskami. Po chwili znaleźliśmy się w sali lekcyjnej. W ławkach czekało na nas kilkoro uczniów, których twarze były nam znane z poprzednich wyjazdów. Następnie rozpoczęła się prezentacja multimedialna, dzięki której pozyskaliśmy wiele ciekawych informacji o Modenie.  

  04.07.2015 09:25 | więcej »
 • W dniach 8 - 12  października 2012 r. w Szczecinie przebywali uczniowie i nauczyciele z Portugalii, Turcji oraz Włoch. Podczas wizyty zaproszeni zwiedzali Gimnazjum nr 20 im. Młodych Europejczyków, a także poznawali historię miasta i regionu.
  Pierwszego dnia powitaliśmy naszych gości chlebem i solą, jak przystało na staropolską tradycję. Później oprowadzaliśmy ich po placówce. Nasi uczniowie mogli porozmawiać, oczywiście w języku angielskim, ze swoimi rówieśnikami ze szkół partnerskich. Do ich  dyspozycji pozostawali także nauczyciele, którzy wraz ze swoimi podopiecznymi odwiedzili Gimnazjum nr 20.
   
  04.07.2015 09:18 | więcej »
 • W roku szkolnym 2011/2012 zrealizowaliśmy projekt edukacyjny pt. „Podróż do przeszłości przez muzea” . Celem projektu było poznanie typów muzeów mających swą siedzibę w Szczecinie, sposobów i technik katalogowania obiektów muzealnych oraz historii miasta. Uczniowie rozpoczęli pracę badawczą od przeanalizowania dostępnych źródeł informacji (encyklopedie papierowe i elektroniczne, Internet). Następnie udali się na zorganizowane lekcje muzealne pt. „Techniki katalogowania obiektów muzealnych; typy muzeów”, „Przeszłość – przyszłości” oraz „Początki naszego miasta”.  
  04.07.2015 09:11 | więcej »
 • Nasza szkoła, dzięki programowi Comenius, od września 2011 roku współpracuje z innymi krajami europejskimi. Jedna z ostatnich wizyt miała miejsce w Portugalii.  W Viana do Castelo przebywaliśmy  od 7 do 12 maja 2012  roku. Jej celem było poznanie dziedzictwa kulturowego, tradycji, obyczajów oraz historii Portugalii. W wyprawie wzięło udział pięcioro uczniów, a głównymi jej organizatorkami były dwie panie: Katarzyna Nowicka i Małgorzata Mickiewicz.
  kliknij  
  04.07.2015 09:06 | więcej »
 • W roku szkolnym 2011/2012  Gimnazjum nr 20 rozpoczęło realizację projektu w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” (Comenius) pt. „ A TRIP TO HISTORY THROUGH MUSEUMS”. Naszymi partnerami są szkoły z Portugalii, Turcji i Włoch. Projekt trwa dwa lata, więc zakończy się w 2013 roku. Jego celem jest poznanie kultury, zabytków i tradycji państw partnerskich. Do naszych zadań związanych z udziałem w programie  należy m.in. tworzenie strony internetowej projektu oraz przygotowywanie multimedialnych prezentacji  z odwiedzanych miejsc, które stanowią dziedzictwo kulturowe danego państwa.
  04.07.2015 08:51 | więcej »
 • W dniach 4. 07 –15.07 2011r. uczestniczyłam w kursie pt. „Keep Talking” w ramach programu Comenius - Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej.
  Kurs, w którym uczestniczyłam „Keep Talking” idealnie odpowiadał moim potrzebom, jak również zainteresowaniom zawodowym. Przeznaczony był bowiem dla osób, które pracują z młodzieżą gimnazjalną i pragną poszerzyć swoją wiedzę na temat nowych trendów w nauczaniu języku angielskim ze szczególnym uwzględnieniem komunikacji na lekcjach oraz szeroko rozumianej kultury irlandzkiej i rozwijać u siebie i swoich uczniów świadomość interkulturową. Szkolenie wybrałam z Europejskiego Katalogu Kursów Comenius-Grundtvig, dostępnego na stronie programu: www.comenius.org.pl. 

   

  04.07.2015 08:48 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 8 im. Młodych Europejczyków w Szczecinie
  ul. Brodnicka 10,
  71-044 Szczecin
  e mail: sp8@miasto.szczecin.pl
 • 91 483 42 93

Galeria zdjęć