REALIZACJA PROJEKTU W RAMACH PROGRAMU „UCZENIE SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE”.

W roku szkolnym 2011/2012  Gimnazjum nr 20 rozpoczęło realizację projektu w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” (Comenius) pt. „ A TRIP TO HISTORY THROUGH MUSEUMS”. Naszymi partnerami są szkoły z Portugalii, Turcji i Włoch. Projekt trwa dwa lata, więc zakończy się w 2013 roku. Jego celem jest poznanie kultury, zabytków i tradycji państw partnerskich. Do naszych zadań związanych z udziałem w programie  należy m.in. tworzenie strony internetowej projektu oraz przygotowywanie multimedialnych prezentacji  z odwiedzanych miejsc, które stanowią dziedzictwo kulturowe danego państwa.

W ramach projektu zaplanowaliśmy również wizyty zagraniczne w szkołach partnerskich. W każdej wycieczce uczestniczy 5 uczniów i 2 nauczycieli. W maju 2012 r. udamy się z wizytą do Viana do Castelo w Portugalii, w styczniu 2013 r. - do Modeny we Włoszech, natomiast w maju 2013 r. pojedziemy do Kirsehir w Turcji.
W październiku 2012 r. uczniowie i nauczyciele szkół partnerskich przyjadą do Szczecina, by zwiedzić naszą szkołę, poznać historię miasta i regionu.
Zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców do współpracy.

Katarzyna Nowicka