• PROJEKT "2GETHER4MORE" - CZYLI DZIEŃ NIEMIECKI W NASZEJ SZKOLE
    15.06.16 odbył się w naszej szkole Dzień Niemiecki realizowany w kampanii na 25-lecie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży "2gether4more". W imprezie wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły, nauczyciele oraz zaproszeni goście z Niemiec. Wszyscy mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w licznych konkursach. W konkursie wiedzy o Niemczech wzięło udział 51 uczniów, którzy zaprezentowali wysoki poziom znajomości kraju naszych sąsiadów. Konkurs muzyczny, w którym wzięło udział 40 uczniów pokazał, że muzyka niemiecka jest Wam jednak całkiem dobrze znana, o czym świadczą chociażby rewelacyjne wyniki- 4 osoby otrzymały maksymalną ilość punktów, zajmując I miejsce, na drugim znalazło się również ex aequo 5 osób!
    17.06.2016 14:30 | więcej »
  • DZIEŃ EUROPY W NASZEJ SZKOLE
    Z okazji Dnia Europy, który obchodzimy 9 maja, Szkolny Klub Europejski zorganizował szkolny konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. W konkursie wzięło udział 25 uczniów z różnych klas.
    12.05.2016 18:14 | więcej »
  • DZIEŃ EUROPY W DEMMIN
    9 maja obchodzimy w Unii Europejskiej Dzień Europy. Z tej okazji Szkolny Klub Europejski udał się na spotkanie z uczniami współpracującej z nami klasy europejskiej niemieckiej szkoły Pestalozzi- Schule w Demmin. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie, dyrektor szkoły p. Dörte Bretsch, nauczyciele niemieckiej szkoły, przedstawiciele organizacji Junge Europäer oraz burmistrz miasta Demmin Michael Koch.
    12.05.2016 18:14 | więcej »
  • WIZYTA PRZYSZŁYCH GIMNAZJALISTÓW W SKE
    8.04.2016 r. był dniem szczególnym w naszej szkole. Spotkaliśmy się bowiem z naszymi przyszłymi uczniami i ich rodzicami podczas promocji szkoły. W każdym gabinecie przedmiotowym można było znaleźć coś ciekawego, charakterystycznego dla nauczanego przedmiotu. Szkolny Klub Europejski przygotował oczywiście promocję naszej polsko- niemieckiej współpracy, wspólnych z uczniami niemieckimi interdyscyplinarnych projektów, naszej  działalności o tematyce europejskiej oraz języka niemieckiego.
    11.04.2016 18:18 | więcej »
  • SPOTKANIE Z PREZYDENTEM SZCZECINA
    16.11.2015 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie mieszkańców Gumieniec z panem Piotrem Krzystkiem, prezydentem miasta Szczecina. Na spotkaniu naszą szkołę reprezentował Szkolny Klub Europejski, który pomagał w jego przygotowaniu oraz witał przybyłych gości.
    23.11.2015 14:06 | więcej »
  • MŁODZI GŁOSUJĄ- AKCJA CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

19.10.2015 członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej "Młodzi głosują" i zorganizowali szkolne  prawybory parlamentarne. Wszyscy członkowie Klubu przygotowali akcję informacyjną w postaci plakatów informujących o wyborach. Następnie została wybrana komisja wyborcza, której członkami zostali: Ola Grejć, Ala Gajlewicz, Patrycja Grzesińska,  Julia Zakal oraz Ola Odej.
    26.10.2015 19:31 | więcej »
  • KROKUSOWA REWOLUCJA
    10.10.2015 nasza szkoła wzięła udział w  akcji organizowanej przez Kurier Szczeciński "Krokusowa rewolucja".  Jest to akcja społeczna na rzecz zielonego Szczecina. Każdego roku Kurier Szczeciński funduje 30 tysięcy krokusów, a czytelnicy gazety wybierają lokalizację. W tym roku wygrały Gumieńce i Jeziorko Słoneczne.
    13.10.2015 16:59 | więcej »
  • 40 LAT PESTALOZZI- SCHULE
    5.10.2015 r. delegacja nauczycieli naszej szkoły udała się do Demmin z okazji uroczystości 40-lecia współpracującej z nami od 16 lat Pestalozzi- Schule. W spotkaniu wzięli udział także przedstawiciele władz miasta Demmin z burmistrzem Michaelem Kochem na czele oraz Landu Mecklenburg- Vorpommern.
    12.05.2016 18:16 | więcej »
  • POLSKO- NIEMIECKO- LITEWSKIE SPOTKANIE
    20 września 2015 r. przedstawiciele Szkolnego Klubu Europejskiego oraz drużyna piłkarska naszego gimnazjum udali się na spotkanie z uczniami współpracujących z nami szkół- Pestalozzi- Schule w Demmin oraz szkoły w Kursenai (Kurszany) na Litwie. Spotkanie odbyło się w Centrum Opieki nad Dzieckiem w Szczecinie. Na spotkaniu obecna była również nasza p. dyrektor Janina Kruszyniewicz,  dyrektor Pestalozzi- Schule p. Dörte Bretsch  oraz nauczyciele szkoły polskiej, niemieckiej i litewskiej, a także przedstawiciele władz Landu Meckenburg- Vorpommern oraz miasta Szczecina.
    12.05.2016 18:16 | więcej »
  • AKCJA EUROPE DIRECT
    We wrześniu, podobnie jak w zeszłym roku,  członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct- Szczecin działającym przy Sekretariacie ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

28.09.2015 14:54 | więcej »