MŁODZI GŁOSUJĄ- AKCJA CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

19.10.2015 członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej "Młodzi głosują" i zorganizowali szkolne  prawybory parlamentarne. Wszyscy członkowie Klubu przygotowali akcję informacyjną w postaci plakatów informujących o wyborach. Następnie została wybrana komisja wyborcza, której członkami zostali: Ola Grejć, Ala Gajlewicz, Patrycja Grzesińska,  Julia Zakal oraz Ola Odej.

W wyborach wzięło udział 287 uczniów, w  tym oddano 8 głosów nieważnych. Wyniki przedstawiają się następująco:

Lp.

Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+ Zieloni

6

7.

Komitet Wyborczy Wyborców "Kukiz'15"

42

8.

Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru

9

Organizacja prawyborów była dla członków Klubu bardzo kształcącym doświadczeniem szczególnie ze względu na złożoność przedsięwzięcia oraz dużą liczbę jego uczestników. Dobre przygotowanie pozwoliło jednak na bardzo sprawną jego realizację.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w wyborach i mamy nadzieję, że to działanie uświadomiło Wam jak ważna jest Wasza postawa i aktywność obywatelska, a w przyszłości liczymy na to, że to Wy spowodujecie, że frekwencja w prawdziwych wyborach będzie coraz wyższa.