DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Dnia 21 listopada Gimnazjum nr 20 na Gumieńcach przystąpiło do obchodów MIEDZYNARODOWEGO DNIA ŻYCZLIWOŚCI. Za sprawą działań Samorządu Uczniowskiego cała szkoła rozbłysła żółtymi barwami. Przygotowania do tego dnia trwały już jakiś czas, od zrodzenia się po burzy mózgów pomysłu to finalnego happeningu. Na tablicy samorządowej zawisł telegram z zapowiedzią akcji, do klas powędrowały instrukcje i propozycje możliwości włączenia się do wspólnej zabawy.

Klasy przygotowywały plakaty propagujące wzajemną życzliwość, które ozdobiły szkolne korytarze oraz gazetki tematyczne eksponowane w salach, na drzwiach zawisły żółte kartki z wesołymi emotikonkami. Przytłaczająca większość uczniów i nauczycieli przywdziała tego dnia coś żółtego. Każda klasa mogła dodatkowo wykazać się własną inwencją. Uczniowie jednej z klas rozdawali uśmiechy na patyczku, pod sufitem w jednej z sal zawisły dziesiątki żółtych balonów, było częstowanie dobrym słowem czy rozdawanie karteczek z napisem „Bądź jak jeż, uśmiechnij się” . Do tej ostatniej akcji dołączyły dwa żywe jeże, na widok których nie można było się nie uśmiechnąć.

Zaangażowanie w akcje uczniów, nauczycieli i wsparcie rodziców było ogromne. Dzięki niemu udało nam się poczęstować każdego ucznia naszej szkoły słodką babeczką czy cukierkiem. Oczywiście wszystko w barwach żółtych:)

21 listopada nie był zwykłym dniem, bo choć nie brakuje w naszej szkole życzliwości i uśmiechu dzień ten był wyjątkowy. Każdy z nas na chwilę zatrzymał się i dostrzegł jak wielu życzliwych ludzi ma wokół siebie. Dla wszystkich tych, którzy twierdzą iż życzliwość świętuje się każdego dnia, zgadzamy się z tym!

Życzliwym się jest, a nie bywa, pamiętajmy o tym. To tak jak z Dniem Kobiet, Dniem Dziecka i wieloma innymi świętami !!!!