MENU

 • 25.03.2018 Tydzień minął od V już Rodzinnego Turnieju Siatkówki. Ideą imprezy jest integracja międzypokoleniowa, próba pokazania, że nastolatek może dobrze bawić się ze swoim rodzicem, dziadkiem, wujkiem. Więc już piąty rok z rzędu bawimy się razem, grając w siatkówkę.
 • ZEBRANIA Z RODZICAMI

  Przypominamy rodzicom o ,,wywiadówce" w dniu 22 marca od godz. 17.00.

  Od godz. 16.30 będzie można zapoznać sie z ofertą edukacyjną kilku szkół średnich z terenu Szczecina.  

 • WIZYTA GOŚCI Z DALEKIEGO WSCHODU

  W dniach 26 lutego – 2 marca bieżącego roku w naszej szkole gościliśmy dwie studentki, które przyjechały do Polski w ramach międzynarodowego projektu realizowanego przez organizację AIESEC w Szczecinie. Austin z Indonezji oraz Evelyn 
  z Chin prowadziły zajęcia z uczniami wszystkich klas. 
  Podczas spotkań z młodzieżą mówiły o krajach, z których pochodzą, panującym tam klimacie, faunie i florze, a także największych miastach. Studentki opowiadały o tym, jak żyją, co jedzą, jakiej muzyki słuchają, jakich przedmiotów uczą się w szkole, w co się ubierają, w jaki sposób spędzają wolny czas i obchodzą święta. 
  Wszystkie lekcje były prowadzone w języku angielskim, co stworzyło możliwość sprawdzenia umiejętności lingwistycznych naszych uczniów, ale również zmotywowało ich do dalszej nauki przedmiotu. 
  Wizyta gości pochodzących z innego obszaru kulturowego była niesamowitym doświadczeniem, które będziemy chcieli powtórzyć w przyszłości. 
  Dziękujemy Państwu Kułakom, rodzicom Oli z kl. II b GM, a także Państwu Lwowskim, rodzicom Adriana z kl. I b SP, za przyjęcie studentek we własnych domach i całotygodniową opiekę nad nimi.

 • PODARUJ SZKOLE 1% PODATKU

  Mamy obecnie okres corocznych rozliczeń podatkowych. W ramach rozliczenia każdy z nas może przeznaczyć 1% zapłaconego podatku na wskazaną przez siebie organizację pożytku publicznego. Wielu z nas od lat korzysta z tego prawa i wspiera ważne ze swojego punktu widzenia inicjatywy. Jeśli są wśród Państwa osoby, które nie złożyły jeszcze zeznania i nie wybrały takiej organizacji, nie korzystały z tego przywileju zwracamy się do wsparcia finansowego naszej szkoły poprzez wskazanie w swoim zeznaniu FUNDACJI STUDENCKIEJ ,,MŁODZI MŁODYM,, podając jako cel szczegółowy Gimnazjum nr 20 Szczecin 5031 (instrukcja na fotce). Organizacja ta na mocy podpisanej jeszcze z Gm 20 umowy zobowiązana jest do przekazania nam 90% zebranych w ten sposób środków. Pozyskane w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na doposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne, zabawki edukacyjne lub inne ważne środki materialne. Wybór celów dokonany będzie wspólnie przez rodziców, uczniów oraz pracowników szkoły. 
  Liczymy na Państwa wsparcie.

  PODARUJ SZKOLE 1% PODATKU - Obrazek 1

   

 • RODZINNY TURNIEJ SIATKÓWKI

  Od pięciu lat, w marcu spotykają sie na szkolnym parkiecie rodzinne teamy siatkarskie. W miłej atmosferze rywalizujemy ze sobą, bawimy sie i biesiadujemy. Tegoroczna edycja odbedzie sie w dniu 17 marca, szczegóły w poniższym załączniku. 

  RODZINNY TURNIEJ SIATKOWKI 2018

 • DZIEŃ OTWARTY - ZAPRASZAMY DO SZKOŁY

  Zapraszamy wszystkich zainterersowanych do zapoznania sie z oferta edukacyjną, kulturalną, sportową szkoły podczas Dnia Otwartego. Szkoła otworzy swoje wszystkie sale w dniu 15 marca 2018 r. w godz. 17.00 - 19.00. W programie spotkania z dyrektorem szkoły, prezentacja klasopracowni, pokazy artystyczne, miasteczko doświadczalne, konkursy, piknik rekreacyjny. 

  Pod poniższym linkiem oferta szkoły na rok szkolny 2018/2019. Posługując się kursorem poruszamy sie pomiędzy kolejnymi slajdami. 

  http://prezi.com/yqb3pyw7aubs/?utm_campaign=share&utm_medium=copy 

 • LUTY W SZKOLE

  Wydawałoby się, że luty to krótki miesiąc i niewiele można w nim zmieścić. Okazało się, że nie jest to regułą. W lutym w szkole:
  - obchodziliśmy szkolne Walentynki, 
  - uczciliśmy Dzień Kota, 
  - przeprowadziliśmy kolejną edycję konkursu recytatorskiego, 
  - rozwijaliśmy wyobraźnie przestrzenną i umiejętność logicznego myślenia poprzez zabawy z klockami konstrukcyjnymi, 
  - dzieliliśmy się ze sobą własnoręcznie wykonanymi zdrowymi kanapeczkami, 
  - zorganizowaliśmy turniej ,,W dwa ognie,, 
  - hartowaliśmy się podczas przerw na dworze, 
  - gościliśmy szczecińskiego Gryfusa.
  W galerii krótka fotorelacja z lutego wśród Młodych Europejczyków. Niebawem relacja z równie intensywnego przełomu lutego i marca...

 • REKRUTACJA DO KLAS IV i VII

  Możliwa jest już formalna procedura przenoszenia dzieci do IV klasy Szkoły Podstawowej nr 8. Warunkiem niezbędnym do przeniesienia jest złożenie w dniach 5-15 marca 2018 r. w sekretariacie szkoły wypełnionego i podpisanego wniosku o przeniesienie (dostępny poniżej lub w sekretariacie szkoły).  

  WNIOSEK NABOR 2018 4 KLASA

  Informujemy również, że oczekujemy na zgłoszenia rodziców zainteresowanych przeniesieniem dziecka z klasy VI dotychczasowej szkoły podstawowej do klasy VII w SP 8. W celu złożenia wstępnej deklaracji prosimy o kontakt telefoniczny 91 4834293 lub wizytę w sekretariacie szkoły. 

   

 • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

  Tegoroczne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach: 5-7 marca 2018 r.
  HARMONOGRAM ZAJĘĆ:
  - oddziały przedszkolne - zajęcia dydaktyczne wg planu
  - klasy 1 - lekcje zgodnie z planem, w ramach drugiej godziny lekcyjnej zajęcia rekolekcyjne pod opieką wychowawcy i księdza katechety w kościele, - klasy 4 - uczniowie rozpoczynają zajęcia od godz. 8.50 rekolekcjami w kościele do godz. 9.30. Zbiórka klas w salach, w których zgodnie z planem przypada druga lekcja. Po rekolekcjach zajęcia zgodnie z planem, przed i po zajęciach opieka w świetlicy dla dzieci zgłoszonych, 
  - uczniowie klas młodszych nieuczęszczający na l. religii spędzają czas rekolekcji w świetlicy, 
  - klasy gimnazjalne - zajęcia od godz. 8.00 zgodnie z planem. W godz. 12.00 - 13.00 zajęcia rekolekcyjne w kościele. Po rekolekcjach od godz 13.00 uczniowie są zwolnieni z zajęć. Uczniowie nieuczęszczający na l. religii maja zajęcia zgodnie z planem do godz. 11.20. 
  Powyższy harmonogram został ustalony po konsultacji z Proboszczem tutejszej parafii

 • ŁUKASZ PIETRYGA W FINALE OGÓLNOPOLSKIM


  Uczeń klasy 3 a Łukasz Pietryga wygrał eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Sudoku i zapewnił sobie tym samym udział w finale ogólnopolskim. Gospodarzem imprezy był 
  Zespół Szkół Salezjańskich. Uczestnicy startowali w 4 kategoriach : klas 4-5, 6-7 szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Nasza szkołę reprezentowała również Marta Ostrowska z kl.4b.
  Na zdjęciu finaliści poszczególnych kategorii wiekowych. 
  Łukaszowi życzymy jak najlepszej lokaty w finale a Marcie jak najlepszego wyniku w przyszłorocznej edycji.

 • BADANIE SŁUCHU DLA UCZNIÓW SP 8 

  Wraz z Zachodniopomorskim Centrum Słuchu i Mowy ,,Medincus" chcieliśmy zaproponować bezpłatne badanie słuchu Państwa dzieci, uczniów naszej szkoły.
  Badanie uczniów klas 0 i 1 odbędzie się 9 lutego od godz. 8.00
  Badanie uczniów klas gimnazjalnych odbędzie się 22 lutego od godz. 8.00 
  Badanie uczniów klas 4 odbędzie się 23 lutego od godz. 8.00
  Warunkiem badania jest podpisanie przez rodzica/opiekuna prawnego dostępnej u wychowawcy klasy zgody.

  BADANIE SŁUCHU DLA UCZNIÓW SP 8  - Obrazek 1

 • BAL KARNAWAŁOWY

  Aby uprzyjemnić naszym maluchom powrót do szkoły po feriach przywitaliśmy ich balem karnawałowym. Prawie 100 osób bawiło się przy największych współczesnych przebojach muzyki dance. Każdy uczestnik mógł przebrać się za wybraną przez siebie postać. Dużą niespodzianką karnawałowej zabawy była wizyta przedstawicieli SZCZECIŃSKIEJ LIGI SUPERBOHATERÓW. Sesja zdjęciowa z bohaterami ,,Wojen Gwiezdnych,, nie miała końca. 
  Organizatorami balu byli wspólnie Rada Rodziców i Rada Osiedla Gumieńce. Z niecierpliwością będziemy oczekiwać kolejnego balu.

 • KLASY IV i VII W PRZYSZŁYM ROKU SZKOLNYM

  Chcieliśmy poinformować, że ogłoszony został już kalendarz rekrutacji na kolejny rok szkolny. Elektroniczny nabór rusza 12 marca. 
  Oprócz tradycyjnego naboru do klas I i oddziałów przedszkolnych planujemy utworzenie w przyszłym roku szkolnym klas IV i VII rekrutujących się z uczniów okolicznych szkół podstawowych. Kilkudziesięcioro rodziców złożyło już wstępne deklaracje. Pozostałych rodziców zainteresowanych przeniesieniem dziecka zapraszamy do kontaktu z sekretariatem szkoły osobiście bądź telefonicznie pod nr tel. 914834293 do dn. 31 stycznia 2018 r.

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  Przed nami Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji nasi najmłodsi zapraszają swoich seniorów na miłe okolicznościowe spotkanie. 

  DZIEŃ BABCI I DZIADKA - Obrazek 1

 • SENSOPLASTYKA- CO TO TAKIEGO?

  Kiedy w czasie ferii nasza szkoła opustoszała, przedszkolaki z ,,zerówek,, postanowiły trochę pobałaganić. Nasza młoda szkoła nigdy wcześniej nie przeżyła czegoś podobnego, nawet podczas wakacyjnych remontów. Ale do rzeczy....
  Zabawę zaczęliśmy od przygotowania sali oraz przebrania się w „robocze” ciuszki. Każdy przedszkolak miał miseczkę, do której dodawał składniki – mąkę, barwniki spożywcze, wodę, olej, zapachy, warzywa potrzebne do wyrobienia mas. Dzieci rozcierały, ugniatały, mieszały rękoma różne maziste substancje niemiłosiernie brudząc się przy tym. 
  Na sam początek zawitaliśmy do białej krainy pełnej mąki pszennej i ziemniaczanej. Zabawy z nimi sprawiły, że stworzyliśmy Ciastolinę ale szybko biały kolor nam się znudził, więc zaprosiliśmy do zabawy barwinki, aromaty i warzywa zielone. Tak powstały kolorowe i pachnące Ciastoliny, Masy Warzywno – Pszenne oraz Glut klasyczny. 


  Mimo, że za oknem padał śnieg i deszcz postanowiliśmy przenieść się na chwile do ciepłych krajów i stworzyliśmy swój nadmorski Piasek pszenny oraz zabraliśmy trochę Oceanu w Butelce. Z naszej wyprawy z ciepłych krajów wróciliśmy na Dywanie Sensorycznym stworzonym z ciastoliny oraz grochu, fasoli i słonecznika. Każdy z nas chciał mieć taki czarodziejski dywan więc postanowiliśmy zabrać trochę do naszych niebieskich Sensorycznych Rękawiczek Senspolastycznych®. Po wszystkim przyszedł czas na mega sprzątanie i drobny upominek dla każdego ,,brudaska,, Anioła Sensoplastyki® z masy solnej. Poniżej fotograficzna zajawka a pełna fotorelacja na stronie internetowej szkoły.

 • WARSZTATY PSZCZELARSKIE

  Nie tylko piątek przed feriami różnił się od innych szkolnych dni. 
  Dla klas 0, I i IV nieco inny przebieg miał też czwartek. Tego dnia odwiedził naszą szkołę pan Aleksander Rębacz, pszczelarz z Męciny Małej - właściciel gospodarstwa pasiecznego ,,Boża Iskierka”. Mistrz pszczelarstwa poprowadził warsztaty pod tytułem „Skąd się bierze miód?”. 
  Dzieci w ciekawy, po trosze zabawowy sposób poznawały historię odkrycia miodu i jego zdrowotnych właściwości, dowiedziały sie jak przez wieki ewoluowały pszczele ule i od kiedy zakładano pasieki. Pan Aleksander wyjaśnił jak kwiatowy nektar trafia do ula i w jaki sposób pszczoły przerabiają go na miód. Przybliżył dzieciom, jak wygląda życie w ulu, opowiedział o sposobach porozumiewania się pszczół, zaprezentował sprzęt używany w procesie miodobrania. Ponadto dzieci dowiedział się jak bardzo życie człowieka uzależnione jest od tych pożytecznych i potrzebnych nam owadów.

  Gdyby pszczoły wyginęły nie mogłyby rozwijać się owoce, warzywa i niektóre zboża; nie byłoby jabłek, truskawek, malin czy wiśni. Bardzo dużo emocji wzbudzało podglądanie pracy pszczółek przez szklaną szybę. Chyba nigdy wcześniej dzieci nie mogły zobaczyć z bliska kilka tys. pszczół w jednym miejscu nie narażając się przy tym na ukąszenie. Dużo radości dała możliwość samodzielnego wykonania i zabrania do domu świeczki z pszczelego wosku.
  Każdy uczestnik warsztatów dostał mały upominek w postaci słoiczka miodu i okolicznościowego dyplomu, a warsztaty kończyła wspólna degustacja wafelków polanych pysznym miodem.

 • PIŻAMA DAY - PIĄTEK 12 STYCZNIA


  Ostatni dzień pobytu w szkole przed feriami to dla nas jak i dzieci dzień wyjątkowy. Wszyscy czekają juz na upragnione ferie, nikomu nie chce się myśleć o szkole, o nauce. Aby ten dzień można było spędzić ciekawiej, atrakcyjniej, inaczej powstał pomysł PIŻAMA DAY. Kto tylko chce przychodzi tego dnia w piżamie, szlafroku, kombinezonie, szlafmycy. Jeśli Państwa dzieci zakomunikują, że chcą jutro do szkoły zabrać swoją ulubioną piżamę to nie będzie to objaw choroby, ale znak, że chcą się dobrze bawić, mają poczucie humoru i dystans do siebie. 
  Aby upamiętnić ten dzień wszyscy przebierańcy zbiorą się na przerwie o godz. 11.20 (po czwartej lekcji) w sali gimnastycznej aby wspólnie zrobić sobie zdjęcie. 
  A tak wyglądał ten dzień rok temu

  http://radioszczecin.pl/1,349497,pizama-day-w-gimnazjum-nr-20-fot-weronika-lyczyw

 • PÓŁKOLONIE ZIMOWE z SP 8 - WPŁATY, RAMOWY PROGRAM

  PÓŁKOLONIE ZIMOWE
  Ramowy program dnia: 
  7.30 - 8.30 - przyprowadzanie dzieci
  8.30 - 9.00 - śniadanie
  9.00 - 14.00 - zajęcia programowe, wyjścia
  14.00 - 14.30 - obiad
  14.30 - 16.00 - zajęcia programowe, odbieranie dzieci

  W pierwszym turnusie planowane są trzy wyjścia: Muzeum Techniki, kino, papugarnia. Poniedziałek i piątek będą dniami spędzanymi na terenie szkoły.
  Prosimy o przyprowadzanie dzieci przed śniadaniem.
  Tel. kontaktowy do Kierownika półkolonii, Pani Adriany Szyntor: 697995395

  Informujemy rodziców dzieci zgłoszonych na półkolonie w naszej szkole, że można już dokonywać opłat za pobyt dzieci. Wpłat w wys. 135 zł./turnus można dokonywać na podane poniżej konto. Przypominamy, że jednym z warunków zakwalifikowania dziecka na wypoczynek jest dostarczenie wypełnionej i podpisanej karty kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku. 
  Posiadamy jeszcze kilka wolnych miejsc w I i II turnusie.

  PKO BP 48 1020 4795 0000 9202 0369 2423 
  W opisie przelewu prosimy o dopisek ,,półkolonia", podanie imienia i nazwiska uczestnika półkolonii oraz terminu/turnusu.

  KARTA_KWALIFIKACYJNA_UCZESTNIKA_WYPOCZYNKU.doc

  KARTA_KWALIFIKACYJNA_UCZESTNIKA_WYPOCZYNKU.pdf

  PÓŁKOLONIE ZIMOWE z SP 8 - WPŁATY, RAMOWY PROGRAM - Obrazek 1

 • WESOŁYCH ŚWIĄT

  WESOŁYCH ŚWIĄT - Obrazek 1Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć najlepsze życzenia rodzinnych i radosnych Świąt. Aby ten czas skłaniał nas do refleksji i był przepełniony rodzinnym ciepłem. 
  W nadchodzącym Nowym roku wszelkiej pomyślności oraz planów do zrealizowania na miarę swoich możliwości. 

  Życzą Dyrekcja oraz pracownicy Szkoły Podstawowej nr 8

   

 • WYPOŻYCZ KSIĄŻKĘ NA ŚWIĘTA!

  Zimowe dni to najlepszy czas na to żeby zaszyć się pod ciepłym kocem z kubkiem herbaty lub kakao i oczywiście z KSIĄŻKĄ! Za oknem ciemno i zimno, a my możemy zagłębić się w jakąś cudowną historię i zapomnieć o całym świecie.

  Kilka propozycji z półki szkolnej biblioteki na takie zimowe popołudnia:

  Może zaciekawi Cię historia kota, który po stracie swojej pani staje się kotem wielorodzinnym? „… I tak Alfie trafia do czterech rodzin z problemami. One zajmują się kotem, a kot zajmuje się nimi. I ma pełne łapy roboty…”.

  WYPOŻYCZ KSIĄŻKĘ NA ŚWIĘTA! - Obrazek 1

  A może chciałabyś przeczytać następną książkę autorki „13 powodów”, Jay Asher – „Światło”? Na okładce reklamowanej między innymi: „Światło to poruszająca powieść o drugiej szansie i o tym, jak się nauczyć postrzegać ludzi takimi, jacy są. […] 

  WYPOŻYCZ KSIĄŻKĘ NA ŚWIĘTA! - Obrazek 2

  Jeśli wolisz historie z dreszczykiem, to sięgnij po opowieści o napadach na banki w Ameryce napisaną przez dziennikarza radiowej Trójki Marka Wałkuskiego. „Napady na banki to najbardziej amerykańskie przestępstwo. […] Prosimy zachować spokój, usiąść wygodnie i zacząć czytać, a nikomu nic się nie stanie!”

  WYPOŻYCZ KSIĄŻKĘ NA ŚWIĘTA! - Obrazek 3

  A może bardziej zaintryguje Cię zdanie z okładki – „Uwaga!! warto zaopatrzyć się w chusteczki!” o książce Morgan Matson „Lato drugiej szansy”? To podobno „piękna i zarazem prawdziwa opowieść o rodzinie, miłości, przyjaźni i pożegnaniu z kimś bliskim”

  WYPOŻYCZ KSIĄŻKĘ NA ŚWIĘTA! - Obrazek 4

  Jeśli szukasz w książkach zwariowanych przygód to „Ostatnia prawdziwa love story” Brendana Kiely na pewno Cię pochłonie. Kradzież samochodu, porwanie dziadka z domu dla seniorów , pies na tylnej kanapie i podróż z Los Angeles do Nowego Jorku!

  WYPOŻYCZ KSIĄŻKĘ NA ŚWIĘTA! - Obrazek 5

  Na deser, jeśli chcemy bardziej poczuć magię świąt, pragnień, przeznaczenia i spełniających się marzeń, pomocna może być historia napisana przez Renatę Kosin „Aleja Siódmego Anioła”. Jedna z czytelniczek tak o niej pisze: „Aleja Siódmego Anioła Mie urzekła. Lubię wierzyć w to, że wszystko co jest, dzieje się po coś. I zawsze jeśli bardzo tego pragniemy, możemy wpłynąć na swój los.”

  WYPOŻYCZ KSIĄŻKĘ NA ŚWIĘTA! - Obrazek 6

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 8 im. Młodych Europejczyków w Szczecinie
  ul. Brodnicka 10,
  71-044 Szczecin
  e mail: sp8@miasto.szczecin.pl
 • 91 483 42 93

Galeria zdjęć