MENU

 • OSTATNIE POŻEGNANIE

  OSTATNIE POŻEGNANIE

   

  Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 24 czerwca 2018r.odeszła na zawsze nasza koleżanka, wybitny nauczyciel historii i wychowawca młodzieży Małgorzata Datkiewicz

  Ceremonia pożegnalna odbędziesię 28 czerwca 2018r.o godz. 13.00 w kaplicy głównej na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

   

 • KALENDARZ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO

  KALENDARZ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO
   

  W piątek, 22 czerwca odbieramy upragnione świadectwa promocji do następnej klasy lub ukończenia szkoły. 
  Poniżej harmonogram apeli:
  8.30 - zakończenie roku dla klas III gim
  10.00 - zakończenie roku dla klas II gim. 
  11.00 - zakończenie roku dla klas I i IV SP
  Po zakończonych apelach uczniowie udadzą się z wychowawcami do swoich sal lekcyjnych.

 • FESTYN REKREACYJNY

  FESTYN REKREACYJNY

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 oraz Rada Rodziców mają zaszczyt zaprosić uczniów naszej szkoły, mieszkańców osiedla i okolic na I Festyn Rodzinny pod szyldem SP 8. 
  Festyn połączony będzie ze zbiórką funduszy na zakup szafek szkolnych dla dzieci oraz aranżację korytarzy. 
  Przygotowaliśmy dla uczestników wiele atrakcji: miasteczko dmuchańców, gry i zabawy na wesoło, sportowe potyczki rodzinne (z medalami dla uczestników), pokaz dziecięcych talentów, pokazy sprawności fizycznej (kalistenika, freestyle), pokaz pilotażu dronów, malowanie twarzy, bańki mydlane, projektowanie własnej koszulki z użyciem specjalnych flamastrów, strefę gastronomiczną z grillem, słodkimi ciastami, owocowymi drinkami, kącikiem kawowym. 
  Będziemy oczekiwali od Państwa zakupu cegiełek w wys. 10 zł. uprawniających dziecko do korzystania z dmuchańców i innych atrakcji. Kwota nie jest wygórowana i wg nas warta wydania, biorąc pod uwagę fakt, że całość pozyskanych środków zostanie przeznaczona na poprawę komfortu nauki naszych dzieci. 
  Z tytułu organizacji imprezy szkoła nie ponosi żadnych kosztów (dmuchańce zostają użyczone bezpłatnie, pokazy zaproszonych gości odbędą się nieodpłatnie) poza zakupem produktów do strefy gastronomicznej. 
  Podczas festynu nasi czwartoklasiści bedą zdawać egzamin praktyczny na kartę rowerową. 

  FESTYN SZKOLNY

 • WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO ŚWIETLICY

  WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO ŚWIETLICY

  W załączniku do pobrania znajduje sie wersja edytowalna wniosku o przyjęcie dziecka do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2018/2019. Osoby zainteresowane przekazaniem dziecka pod opiekę świetlicową prosimy o dostarczenie do wychowawców świetlicy zamieszczonego poniżej wniosku wraz z załącznikami do dnia 29 czerwca 2018 r. Wypełnione dokumenty można dostaczać w dni powszednie w godz. 7.00 - 17.00.

  Do tego samego dnia rodzice/opiekunowie prawni kandydatów do klas IV muszą dostarczyć do sekretariatu szkoły: 
  - świadectwo ukończenia III klasy SP
  - kartę zdrowia dziecka. 
  Brak dostarczenia powyższych dokumentów może być podstawą do skreślenia dziecka z listy kandydatów i zapisanie w to miejsce osoby z listy rezerwowej. Dokumenty można składać w godz. 8.00 - 15.00.

  KARTA ZGLOSZENIA DZIECKA DO SWIETLICY

 • MAM TALENT

  MAM TALENT


  Dnia 29.05odbył się szkolny konkurs ,,Mam talent,,. Wystąpiło w nim wielu uczestników w następujących kategoriach:śpiew,gra na instrumencie,taniec.W konkursie można było posłuchać dżwięków harfy,saksofonu,fagotu oraz fletu.W kategorii śpiew zwyciężyli:I miejsce- Kniaż Emilia,II miejsce-Sobol Jan,III miejsce-Kowalski Antonii.Wyróżnieni zostali:Stefański Antonii,Silski Michał, Berk Katarzyna.W kategorii taniec I miejsce przypadło Szyłko Marcelinie natomiast wyróznieni zostali:Świątek Bartek,Skalska Ola i Puczkowska Weronika.W kategorii instrument I miejsce zdobył Sipowicz Olaf ,a wyróznieni Podgórski Jakub oraz Filipczak Marta.Serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję.
   

 • SUKCES UCZNIÓW W KONKURSIE KURATORIUM OŚWIATY

  SUKCES UCZNIÓW W KONKURSIE KURATORIUM OŚWIATY

   

  W poniedziałek 4 czerwca grupa szkolnych aktorów wraz z opiekunkami p. Beatą Kosior i p. Eleonorą Michorzewską odwiedziła mury Urzędu Wojewódzkiego, gdzie w Sali Rycerskiej odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom konkursu organizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty pt. „Majówka z Herbertem”.

  By zostać laureatem, należało nagrać film dotyczący życia i twórczości współczesnego poety Zbigniewa Herberta, nazywanego dwudziestowiecznym moralistą. Zespół w składzie: Marcelina Szyłko, Julia Juchniewicz, Amelia Gruszczyńska, Marcelina Skorowska, Weronika Wyroba, Bartek Gulczyński, Bartek Świątek i Adrian Struk zajął III miejsce i stanął na podium, zdobywając tytuł laureata.

  Dodatkowo Bartek Świątek po raz kolejny został zauważony przez komisję konkursową i przyznano mu nagrodę indywidualną w kategorii: NAJLEPSZY AKTOR.

   

  Swoją drogą, co ten Świątek w sobie ma? :)

 • PIERWSZE MIEJSCE W KONKURSIE TEATRALNYM

  PIERWSZE MIEJSCE W KONKURSIE TEATRALNYM

   

  Grupa młodzieży z naszej szkoły przygotowała etiudę na kanwie najsłynniejszego wiersza Zbigniewa Herberta „Przesłanie pana Cogito”. Raptem czterominutowe przedstawienie zachwyciło jury na corocznym Przeglądzie Teatralnym KOTŁOWNIA w IX LO i zajęliśmy I miejsce!

  W skład komisji oceniającej wchodzili szczecińscy aktorzy z Teatru Współczesnego: Anna Januszewska i Grzegorz Młudzik, co tym bardziej nas cieszy, albowiem zostaliśmy docenieni przez fachowców. Ponadto jeden z naszych aktorów – Bartosz Świątek został specjalnie odznaczony, gdyż jurorzy zachwycili się jego interpretacją i sposobem gry aktorskiej. Otrzymał nagrodę indywidualną, która go niezmiernie usatysfakcjonowała.


  Cieszymy się, że w naszym szkolnym gronie można spotkać prawdziwe talenty! A należą do nich: Marcelina Szyłko, Julia Juchniewicz, Amelia Gruszczyńska, Marcelina Skorowska, Weronika Wyroba, Bartek Gulczyński, Bartek Świątek i Adrian Struk. Gratulujemy!

   

 • LISTA PODRĘCZNIKÓW KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM

  LISTA PODRĘCZNIKÓW KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM

  Komplet podręczników oddawany w czerwcu przez ucznia powinien zawierać wszystkie wymienione w liście podręczniki. Przypominamy również, że książki nie powinny być zniszczone i popisane, tak aby w przyszłym roku szkolnym mogli korzystać z nich następni uczniowie.W przypadku zagubienia lub zniszczenia należy odkupić podręcznik przed terminem zwrotu kompletów do szkoły w pierwszym i drugim tygodniu czerwca (harmonogram podamy w najbliższym czasie). Uczniowie klas drugich gimnazjum nie odkupują książek, za zniszczoną lub zagubioną płacą w szkolnej księgowości. W razie pytań prosimy o kontakt z biblioteką.

  LISTA PODRĘCZNIKÓW 

   

 • PÓŁKOLONIE LETNIE NIE ODBĘDĄ SIĘ

  PÓŁKOLONIE LETNIE NIE ODBĘDĄ SIĘ

  Z przykrością musimy Państwa poinformować, że w związku z prowadzonymi w czasie wakacji remontami budynku szkoły, nie będziemy mieli możliwości organizacji półkolonii letnich. W budynku nie będzie w tym czasie dostępu do bieżącej wody i kanalizacji, co dyskwalifikuje obiekt jako miejsce wypoczynku zorganizowanych grup. Niestety będą Państwo musieli zadbać indywidualnie o wypoczynek dzieci. Niebawem będą ukazywać się ogłoszenia o półkoloniach w innych szkołach na terenie Szczecina. 
  Z przyjemnością możemy Państwa już zaprosić na półkolonie zimowe a może i pierwszy obóz narciarski...

 • WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY

  WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY

  8 maja odbyła się gala wręczenia nagród I edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego organizowanego przez naszą szkołę: "SZCZECIN I WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE OCZAMI DZIECKA" z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Konkurs był adresowany do dzieci w wieku 6-10 lat. Głównymi celami konkursu były:
  - kształtowanie wśród uczestników konkursu emocjonalnego stosunku do okolic, w których się wychowują i mieszkają,
  - rozwijanie poczucia tożsamości regionalnej,
  - rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej dzieci.
  W konkursie wzięło udział 19 Szkół Podstawowych ze Szczecina i województwa zachodniopomorskiego. Zostało nadesłanych aż 180 prac plastycznych, z których wyłoniliśmy 6 laureatów, a 23 osoby zostały wyróżnione. 
  Konkurs został objęty Patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Mecenatem Miasta Szczecin, Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz patronatem medialnym Polskiego Radia Szczecin. 
  Nagrody za zajęcie I miejsca ufundował Zachodniopomorski Kurator Oświaty. Otrzymali je : w kategorii 6-7 lat -Martyna Sawicka ze Szkoły Podstawowej w Trzcińsku Zdroju. W kategorii 8-10 lat: Oliwia Sroka z Zespołu Szkół w Resku.
  Nagrody za II miejsce ufundował Zarząd Portów Szczecin i Świnoujście oraz Rada Rodziców przy SP 8. Otrzymali je: w kategorii 6-7 lat - Adam Ferent, uczeń Szkoły Podstawowej nr 7 w Szczecinku. W kategorii 8-10 lat: Wiktoria Zając z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie.
  Nagrody za trzecie miejsce ufundował Carrefour Polska sp z.o.o.. Otrzymali je w kategorii 6-7 lat: Sebastian Jarczak, Zespół Szkół w Resku a w kategorii 8-10 lat Maria Niemczuk Szkoła Podstawowa nr 37 ze Szczecina. Nagrody wyróżnienia ufundowała Rada Osiedla Gumieńce. Nagrody pocieszenia dla wszystkich dzieci biorących udział w naszym konkursie ufundował Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego. Nagrody dla opiekunów dzieci ufundowało C.H. Galaxy. 
  Małym przerywnikiem artystycznym gali było przedstawienie pt. "Smerfna szkoła" w wykonaniu dzieci z klas ,,0" oraz gimnazjum pod kierownictwem pani Eleonory Michorzewskie a po gali wszystkie maluchy mogły wyszaleć sie na dmuchanym zamku ustawionym dla nich na szkolnym boisku. 
  Komitet organizacyjny konkursu stanowiły panie: Eleonora Michorzewska, Angelika Żyndul oraz Bogusława Piechnik - Anani. Dziękujemy paniom za ogrom pracy włożonej w organizacje konkursu i niezliczoną ilość godzin spędzonych na przygotowaniach. 
  W rolę konferansjerów wcielili się: Zuzia z kl III b gim., Bartek z kl. III a również gim. oraz Antoś z klasy 0 a

 • PLASTYCZNY SUKCES

  PLASTYCZNY SUKCES

  Na konkurs organizowany przez Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty wpłynęło 400 plakatów z całego województwa, a zatem szanse na zdobycie miejsca na podium były bardzo małe. Jednak NIKOLA IGNASZAK z klasy III c oraz MAKS WONTKA z klasy III c stworzyli dzieło, które zachwyciło jury.

  Tematem Konkursu były strajki w stoczni szczecińskiej w latach 80. ubiegłego wieku. Należało wykonać plakat, który w pełni oddawałby sens tamtych dawnych dni. Okazało się, że prace plastyczne uczniów naszej szkoły pod opieką merytoryczną pani Wiolety Szawerdo zostały docenione kilkukrotnie.


  Oprócz bowiem zajęcia III miejsca przez wspomnianych autorów plakatu wyróznieni zostali: LAURA DRĄŻKIEWICZ i EMIL BUKOWSKI oraz MARIANNA KUTA i WERONIKA WALKOWIAK.

  Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 24 kwietnia 2018 roku w stylowej Sali Rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie. Nagrody wręczała osobiście Zachodniopomorski Kurator Oświaty Pani Magdalena Zarębska-Kulesza. Plakat nagrodzony pierwszą lokatą zawiśnie w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. Nasze laureatki były o krok od tego wyróżnienia.

  Gratulujemy wszystkim autorom, których prace zostały docenione. Życzymy dalszych sukcesów!

 • WYNIKI ANKIETY WŚRÓD RODZICÓW

  WYNIKI ANKIETY WŚRÓD RODZICÓW

  Poniżej prezentujemy Państwu opracowanie ankiety przeprowadzonej wśród rodziców naszych nowych ucznió z klas IV, I i oddziałów przedszkolnych. Wyniki ankiety posłużą do podniesienia jakości pracy szkoły, oraz lepszego dostosowania naszej oferty do oczekiwań rodziców. 

  ANKIETA 2018

 • ZBIERAMY NA SZAFKI DLA DZIECI - PODARUJ SZKOLE 1% PODATKU

  ZBIERAMY NA SZAFKI DLA DZIECI - PODARUJ SZKOLE 1% PODATKU

  Jeśli są wśród Państwa osoby, które nie złożyły jeszcze zeznania podatkowego i nie wybrały organizacji pożytku publicznego, nie korzystały z przywileju odpisu podatkowego zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe naszej szkoły poprzez wskazanie w swoim zeznaniu FUNDACJI STUDENCKIEJ ,,MŁODZI MŁODYM,, podając jako cel szczegółowy Gimnazjum nr 20 Szczecin 5031 (instrukcja na fotce poniżej). Organizacja ta, na mocy podpisanej jeszcze z Gm 20 umowy zobowiązana jest do przekazania nam 90% zebranych w ten sposób środków.

  Pozyskane fundusze zostaną przeznaczone na zakup szafek na książki dla dzieci. Taką potrzebę wielu z Państwa wskazywało w wypełnianych niedawno ankietach. 
  Liczymy na Państwa wsparcie, w trosce o dobro naszych dzieci.

  ZBIERAMY NA SZAFKI DLA DZIECI - PODARUJ SZKOLE 1% PODATKU - Obrazek 1ZBIERAMY NA SZAFKI DLA DZIECI - PODARUJ SZKOLE 1% PODATKU - Obrazek 2

 • DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

  DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

  Jako szkoła integracyjna, skupiająca w swoich murach dzieci i młodziez o przeróżnych problemach, staramy sie edukować swoich uczniów, ale też i miejscową społęczność na temat deficytów z jakimi borykają sie dzieci. 
  Tuż po powrocie z przerwy świątecznej obchodziliśmy w szkole Dzień Swiadomości Autyzmu. W ramach obchodów nasze klasy integracyjne w środę wzięły udział w miejskim happeningu na Jasnych Błoniach. W czwartek nasza szkoła mieniła sie odcieniami niebieskiego. Prawie wszyscy przyszli do szkoły ubrani na niebiesko, częstowaliśmy dzieci niebieskimi ciasteczkami, rozdawaliśmy niebieskie balony, przygotowaliśmy niebieską fotobódke.
  Była też edukacja; Antek Stefański, uczeń klasy integracyjnej opowiadał uczniom młodszych klas o tym jak funkcjonują dzieci dotknięte autyzmem, na korytarzach pojawiły sie gazetki tematyczne, w holu wejściowym stworzyliśmy kącik edukacyjny dla rodziców. Kulminacyjnym punktem obchodów było układanie żywego napisu na szkolnym boisku. Nie lada wyzwaniem okazało sie utworzenie czytelnego słowa złożonego z ponad 400 uczniów obecnych tego dnia w szkole. Efekt końcowy okazał się bardzo satysfakcjonujący. 
  Dziękujemy: 
  rodzicom za kolorowe ciasteczka, 
  dzieciom za cierpliwość na boisku, 
  nauczycielkom wspomagającym za koncepcję i wkład pracy, 
  nauczycielkom wf za koordynowanie działań na boisku
  panu Grzegorzowi Gontarzowi za ujęcia z lotu ptaka.

 • WESOŁYCH ŚWIĄT

  Rodzinnych, pogodnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych życzy dyrekcja i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 8.

  Niech czas Świat będzie czasem wolnym od codziennych trosk, czasem poświęconym sobie i swoim najbliższym. 

  WESOŁYCH ŚWIĄT - Obrazek 1

 • SUKCES LITERACKI MARTY FILIPCZAK

  SUKCES LITERACKI MARTY FILIPCZAK

  21 marca w auli I LO w Szczecinie odbyła się uroczysta gala finału cyklicznego szczecińskiego konkursu literackiego zatytułowanego „Oto ja…”. W imieniu Urzędu Miasta nagrody zwycięzcom wręczała Przewodnicząca Rady Miasta Stefania Biernat.
  Z przyjemnością informujemy, że w tegorocznej edycji pt. „Oto ja i podróże” zaszczytne II miejsce zajęła MARTA FILIPCZAK  z klasy IV a. Marta napisała zabawną historię inspirowaną mitologią grecką. Za swoją twórczość otrzymała fantastyczne nagrody.
  - Była to dla mnie wspaniała zabawa. Chętnie wezmę udział w tym konkursie w roku przyszłym. Zachęcam wszystkich do sprawdzania swoich sił na niwie literackiej – mówi laureatka II miejsca.

  Gratulujemy serdecznie!

   

 • MŁODZIEŻ GRA HERBERTA

  MŁODZIEŻ GRA HERBERTA

  W związku z tym, że rok  2018 został oficjalnie ogłoszony Rokiem Zbigniewa Herberta, nasi uczniowie w ramach Tygodnia Kultury przygotowali przedstawienie związane z życiem i twórczością tego wybitnego, współczesnego polskiego poety.
  Inscenizacja powstała na kanwie najsłynniejszego wiersza poety – „Przesłanie Pana Cogito”. Nowoczesna aranżacja, minimalizm scenograficzny, symbolika kostiumów, a przede wszystkim przejmująca gra aktorska powodują, że czterominutowego spektaklu słucha się z przejęciem i wzruszeniem.  Niezapomnianych wrażeń artystycznych dostarczyli nam następujący uczniowie: Amelia Gruszczyńska, Julia Juchniewicz i Marcelina  Skorowska z kl. III „c”, Weronika Wyroba z kl. II „a” oraz męska ekipa z klasy III „a”: Bartek Świątek, Bartek Gulczyński i Adrian Struk. Ostatni z panów był odpowiedzialny za oprawę techniczną wydarzenia.
  Przedstawienie odbyło się 22 marca oraz 27 marca. Wszystkie klasy miały możliwość uczestnictwa w spektaklu i obcowania ze sztuką przez wielkie „S”, albowiem „Przesłanie Pana Cogito” w interpretacji wyżej wymienionej ekipy aktorskiej porusza najtajniejsze zakamarki naszej sfery uczuciowej i prowokuje rozum do ontologicznych rozstrzygnięć.

 • RODZINNY TURNIEJ SIATKÓWKI

  Tydzień minął od V już Rodzinnego Turnieju Siatkówki. Ideą imprezy jest integracja międzypokoleniowa, próba pokazania, że nastolatek może dobrze bawić się ze swoim rodzicem, dziadkiem, wujkiem. Więc już piąty rok z rzędu bawimy się razem, grając w siatkówkę.

 • ZEBRANIA Z RODZICAMI

  ZEBRANIA Z RODZICAMI

  Przypominamy rodzicom o ,,wywiadówce" w dniu 22 marca od godz. 17.00.

  Od godz. 16.30 będzie można zapoznać sie z ofertą edukacyjną kilku szkół średnich z terenu Szczecina.  

 • WIZYTA GOŚCI Z DALEKIEGO WSCHODU

  WIZYTA GOŚCI Z DALEKIEGO WSCHODU

  W dniach 26 lutego – 2 marca bieżącego roku w naszej szkole gościliśmy dwie studentki, które przyjechały do Polski w ramach międzynarodowego projektu realizowanego przez organizację AIESEC w Szczecinie. Austin z Indonezji oraz Evelyn 
  z Chin prowadziły zajęcia z uczniami wszystkich klas. 
  Podczas spotkań z młodzieżą mówiły o krajach, z których pochodzą, panującym tam klimacie, faunie i florze, a także największych miastach. Studentki opowiadały o tym, jak żyją, co jedzą, jakiej muzyki słuchają, jakich przedmiotów uczą się w szkole, w co się ubierają, w jaki sposób spędzają wolny czas i obchodzą święta. 
  Wszystkie lekcje były prowadzone w języku angielskim, co stworzyło możliwość sprawdzenia umiejętności lingwistycznych naszych uczniów, ale również zmotywowało ich do dalszej nauki przedmiotu. 
  Wizyta gości pochodzących z innego obszaru kulturowego była niesamowitym doświadczeniem, które będziemy chcieli powtórzyć w przyszłości. 
  Dziękujemy Państwu Kułakom, rodzicom Oli z kl. II b GM, a także Państwu Lwowskim, rodzicom Adriana z kl. I b SP, za przyjęcie studentek we własnych domach i całotygodniową opiekę nad nimi.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 8 im. Młodych Europejczyków w Szczecinie
  ul. Brodnicka 10,
  71-044 Szczecin
  e mail: sp8@miasto.szczecin.pl
 • 91 483 42 93

Galeria zdjęć