MENU

 • PIŻAMA DAY - PIĄTEK 12 STYCZNIA


  Ostatni dzień pobytu w szkole przed feriami to dla nas jak i dzieci dzień wyjątkowy. Wszyscy czekają juz na upragnione ferie, nikomu nie chce się myśleć o szkole, o nauce. Aby ten dzień można było spędzić ciekawiej, atrakcyjniej, inaczej powstał pomysł PIŻAMA DAY. Kto tylko chce przychodzi tego dnia w piżamie, szlafroku, kombinezonie, szlafmycy. Jeśli Państwa dzieci zakomunikują, że chcą jutro do szkoły zabrać swoją ulubioną piżamę to nie będzie to objaw choroby, ale znak, że chcą się dobrze bawić, mają poczucie humoru i dystans do siebie. 
  Aby upamiętnić ten dzień wszyscy przebierańcy zbiorą się na przerwie o godz. 11.20 (po czwartej lekcji) w sali gimnastycznej aby wspólnie zrobić sobie zdjęcie. 
  A tak wyglądał ten dzień rok temu

  http://radioszczecin.pl/1,349497,pizama-day-w-gimnazjum-nr-20-fot-weronika-lyczyw

 • PÓŁKOLONIE ZIMOWE z SP 8 - WPŁATY, RAMOWY PROGRAM

  PÓŁKOLONIE ZIMOWE
  Ramowy program dnia: 
  7.30 - 8.30 - przyprowadzanie dzieci
  8.30 - 9.00 - śniadanie
  9.00 - 14.00 - zajęcia programowe, wyjścia
  14.00 - 14.30 - obiad
  14.30 - 16.00 - zajęcia programowe, odbieranie dzieci

  W pierwszym turnusie planowane są trzy wyjścia: Muzeum Techniki, kino, papugarnia. Poniedziałek i piątek będą dniami spędzanymi na terenie szkoły.
  Prosimy o przyprowadzanie dzieci przed śniadaniem.
  Tel. kontaktowy do Kierownika półkolonii, Pani Adriany Szyntor: 697995395

  Informujemy rodziców dzieci zgłoszonych na półkolonie w naszej szkole, że można już dokonywać opłat za pobyt dzieci. Wpłat w wys. 135 zł./turnus można dokonywać na podane poniżej konto. Przypominamy, że jednym z warunków zakwalifikowania dziecka na wypoczynek jest dostarczenie wypełnionej i podpisanej karty kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku. 
  Posiadamy jeszcze kilka wolnych miejsc w I i II turnusie.

  PKO BP 48 1020 4795 0000 9202 0369 2423 
  W opisie przelewu prosimy o dopisek ,,półkolonia", podanie imienia i nazwiska uczestnika półkolonii oraz terminu/turnusu.

  KARTA_KWALIFIKACYJNA_UCZESTNIKA_WYPOCZYNKU.doc

  KARTA_KWALIFIKACYJNA_UCZESTNIKA_WYPOCZYNKU.pdf

 • WESOŁYCH ŚWIĄT

  Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć najlepsze życzenia rodzinnych i radosnych Świąt. Aby ten czas skłaniał nas do refleksji i był przepełniony rodzinnym ciepłem. 
  W nadchodzącym Nowym roku wszelkiej pomyślności oraz planów do zrealizowania na miarę swoich możliwości. 

  Życzą Dyrekcja oraz pracownicy Szkoły Podstawowej nr 8

   

 • WYPOŻYCZ KSIĄŻKĘ NA ŚWIĘTA!

  Zimowe dni to najlepszy czas na to żeby zaszyć się pod ciepłym kocem z kubkiem herbaty lub kakao i oczywiście z KSIĄŻKĄ! Za oknem ciemno i zimno, a my możemy zagłębić się w jakąś cudowną historię i zapomnieć o całym świecie.

  Kilka propozycji z półki szkolnej biblioteki na takie zimowe popołudnia:

  Może zaciekawi Cię historia kota, który po stracie swojej pani staje się kotem wielorodzinnym? „… I tak Alfie trafia do czterech rodzin z problemami. One zajmują się kotem, a kot zajmuje się nimi. I ma pełne łapy roboty…”.

  A może chciałabyś przeczytać następną książkę autorki „13 powodów”, Jay Asher – „Światło”? Na okładce reklamowanej między innymi: „Światło to poruszająca powieść o drugiej szansie i o tym, jak się nauczyć postrzegać ludzi takimi, jacy są. […] 

  Jeśli wolisz historie z dreszczykiem, to sięgnij po opowieści o napadach na banki w Ameryce napisaną przez dziennikarza radiowej Trójki Marka Wałkuskiego. „Napady na banki to najbardziej amerykańskie przestępstwo. […] Prosimy zachować spokój, usiąść wygodnie i zacząć czytać, a nikomu nic się nie stanie!”

  A może bardziej zaintryguje Cię zdanie z okładki – „Uwaga!! warto zaopatrzyć się w chusteczki!” o książce Morgan Matson „Lato drugiej szansy”? To podobno „piękna i zarazem prawdziwa opowieść o rodzinie, miłości, przyjaźni i pożegnaniu z kimś bliskim”

  Jeśli szukasz w książkach zwariowanych przygód to „Ostatnia prawdziwa love story” Brendana Kiely na pewno Cię pochłonie. Kradzież samochodu, porwanie dziadka z domu dla seniorów , pies na tylnej kanapie i podróż z Los Angeles do Nowego Jorku!

  Na deser, jeśli chcemy bardziej poczuć magię świąt, pragnień, przeznaczenia i spełniających się marzeń, pomocna może być historia napisana przez Renatę Kosin „Aleja Siódmego Anioła”. Jedna z czytelniczek tak o niej pisze: „Aleja Siódmego Anioła Mie urzekła. Lubię wierzyć w to, że wszystko co jest, dzieje się po coś. I zawsze jeśli bardzo tego pragniemy, możemy wpłynąć na swój los.”

 • 11.12.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii MIKOŁAJKI.

 • ZEBRANIA Z RODZICAMI

   

  Zebrania z rodzicami odbędą się dnia 07.12.2017r. (czwartek) o godz. 17.00. 

   

 • PÓŁKOLONIE ZIMOWE - KARTA ZGŁOSZENIA

  Zapraszamy Państwa dzieci do spędzenia ferii zimowych w szkole. Organizujemy półkolonie zimowe w pierwszym i drugim tygodniu ferii. Zapisów można dokonywać osobiście w sekretariacie szkoły lub telefonicznie 914834293 do dn. 15.12.2017r. 
  Przy zapisie należy podać imię i nazwisko, wiek dziecka, klasę lub szkołę (jeśli spoza SP 8), nr tel do kontaktu oraz turnus, na który chcemy zapisać. Poniżej karta kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku w wersji edytowalnej (WORD) oraz nieedytowalnej (PDF) - wypełnioną należy oddać do dn. 15.12.2017 r. do sekretariatu szkoły. 

  KARTA_KWALIFIKACYJNA_UCZESTNIKA_WYPOCZYNKU.doc

  KARTA_KWALIFIKACYJNA_UCZESTNIKA_WYPOCZYNKU.pdf

   

 • CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

  Dzień Niepodległości w naszej szkole odbył się w sposób nietypowy, albowiem uroczysty apel zaszczyciły znamienite osoby. Pierwszą z nich był gość honorowy – żołnierz Armii Krajowej, harcerz Szarych Szeregów, uczestnik Powstania Warszawskiego - kapitan Zbigniew Piasecki, pseudonim Czekolada. Na uroczystość  w imieniu Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty przybyła również Pani Wizytator Ewa Zakrzewska.

  Przedstawienie zaprezentowane przez  uczniów powstało w oparciu o fakty z życia Czekolady, którego barwne życie mogłoby być kanwą niejednego scenariusza filmowego. Na koniec spektaklu Pan Kapitan opowiadał o walce i honorze historycznych dni Powstania i czasów okupacji. 

  Uroczystość została przygotowana przez uczniów z klas 3a, 3b i 3c. Aktorami byli: Zuzanna Myszczuk, Bartek Gulczyński, Bartek Świątek i Filip Wolski. Apel prowadzili Weronika Walkowiak i Łukasz Pietryga, zaś dźwiękiem zajmowała się Marianna Kuta. Publiczność była zachwycona grą aktorską i burzliwie oklaskiwała występ kolegów. Wzruszające sceny pożegnania żołnierza AK z Matką wycisnęły łzy z niejednych oczu. Efekty specjalne w postaci dźwięków wojny wprowadziły widzów w klimat Powstania. Liryczna interpretacja „Elegii o…” w wykonaniu Zuzi oraz realistyczna gra Bartka Świątka wzbudziły aplauz publiczności, która wraz z aktorami przeżywała emocje bohaterów. Całość dopełniała wymowna scenografia, czyli  fragment barykady powstańczej, na której znajdowało się stanowisko karabinu maszynowego – repliki z czasów okupacji. 

  Spektakl został także zaprezentowany tego samego dnia (10 listopada, piątek) na Biesiadzie Gumienieckiej i tam również był gorąco oklaskiwany. Po uczcie dla ducha uczestnicy integrowali się na uczcie dla ciała, śpiewając patriotyczne pieśni i partyzanckie piosenki. Jak widać, Dzień Niepodległości można świętować nie tylko uroczyście, ale też wzruszająco, dumnie i radośnie.  Cześć i chwała Bohaterom!

 • KOŁO EDUKACJI MORSKIEJ

  KOŁO EDUKACJI MORSKIEJ
  Chcieliśmy poinformować, że szkoła złożyła wniosek o założenie Koła Edukacji Morskiej. Obecnie wnioski są na etapie rozpatrywania przez Urząd Miasta. Podawany wcześniej termin rozpoczęcia zajęć z nauki pływania niestety uległ zmianie. Zakładany termin rozpoczęcia zajęć to 5 listopada - o wszelkich zmianach będziemy informować zainteresowane osoby. 
  Opiekunem Koła została nauczycielka wf, Pani Joanna Junka. Kontakt poprzez e mail dzoana0@wp.pl. 
  W załączniku lista członków. O zakwalifikowaniu decydowała kolejność zgłoszeń. Pozostałe zgłoszone dzieci sklasyfikowane są na liście rezerwowej.

 • BEZPŁATNE ZAJĘCIA NORDIC WALKING "ZACZNIJ CHODZIĆ PRAWIDŁOWO"

  Zapraszamy rodziców, uczniów oraz wszystkich amatorów ruchu na świeżym powietrzu na darmowe warsztaty Nordic Walking, które odbędą się 21.10.2017 r. (sobota) o godz.11.00 w Lasku Arkońskim.
  Spotkanie - parking przy Oberży Chłopskiej. 
  • Zajęcia poprowadzi instruktor i trener Międzynarodowa Szkoła Nordic Walking LEKI Grzegorz Nakonieczny oraz nauczycielka wychowania fizycznego, instruktor i sędzia nordic walking Beata Gabert. Obydwoje są również zawodnikami Ekspedycja Nordic Team Szczecin, klubu w którym zrzeszeni są medaliści Pucharu Polski w nordic walking.
   

  Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o potwierdzanie uczestnictwa e-mailem: beata.nordic@onet.pl  
  Hasłem przewodnim zajęć jest nauka poprawnej techniki marszu - "Zacznij chodzić prawidłowo". W czasie spotkania przedstawimy aspekty związane z prawidłowym doborem sprzętu, prawidłową techniką marszu, walorami prozdrowotnymi, właściwym ubiorem itp. 
  Pod poniższym linkiem reportaż Radia Szczecin z zeszłorocznej akcji. 
  http://radioszczecin.pl/1,345428,lapia-za-kije-i-wspolnie-t…?

 • PASOWANIE I INTEGRACJA NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW SP 8

  Wrzesień w nowej szkole zakończyły bardzo podniosłe, ale i miłe wydarzenia. Ślubowanie, pasowanie oraz imprezy integracyjne. W piątkowe przedpołudnie - 22 września - uczniowie z  klas I uroczyście ślubowali, że będą przykładnymi uczniami SP 8, po czym zostali pasowani przez dyrektora na pełnoprawnych uczniów. Po przerwie na sesje zdjęciowe pierwszaki w towarzystwie uczniów klas IV  spotkały sie na szkolnym boisku, aby wspólnie bawić sie i integrować podczas zabaw zorganizowanych im przez szkołę. 

  Tydzień później, w przeddzień ,,Dnia Chłopaka,, z tych samych atrakcji sportowych skorzystali nasi najmłodsi podopieczni z oddziałów przedszkolnych. Czuwały nad nimi trzy uśmiechnięte od ucha do ucha Klauny.

  W galerii fotorelacja z uroczystości  imprez.

 • ZEBRANIA Z RODZICAMI

   

  Zebrania z rodzicami odbędą się dnia 14.09.2017r. (czwartek) o godz. 17.00. Obecność rodziców obowiązkowa.

   

 • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

   
  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4.09 (poniedziałek).

  •  8.30 klasy II (gimnazjum)
  •  9.00 klasy III (gimnazjum)
  • 10.00 oddziały przedszkolne, klasy I  i klasy IV

   

 • TERMINY POPRAWEK 2017 r.

   

  • 29.08 CHEMIA godz. 9.00

             komisja : p. K. Ponikowski, p. B. Chajda, p. J. Gierlińska

  • 29.08 HISTORIA godz. 9.00

             komisja : p. M.Mickiewicz, p. M. Fiedorowicz, p. K. Bieliński

  • 29.08 POLSKI godz. 10.00

             komisja :p. K. Ponikowski, p. E. Michorzewska, p. B. Kosior

  • 30.08 MATEMATYKA godz. 9.00

             komisja : p. M. Mickiewicz, p. W. Borycka, p. M. Zielińska

   

   

 • DLA RODZICÓW KLAS "0"

   

  Dyrektor SP 8 informuje, że obowiązującym w roku szkolnym 2017/2018 podręcznikiem dla klas „0” będzie „Elementarz 6-latka” Nowa Era 2017.

  Podręcznik do religii będzie zamawiany przez katechetę na początku roku szkolnego.

   

 • NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

  Nasze gimnazjum zostało zakwalifikowane w obecnym roku szkolnym do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Jednym z zadań szkoły jest organizowany od 5 do 9 czrwca tydzień czytelnictwa. Jednym z zadań na ten okres bedzie czytanie w bibliotece ulubionej książki podczas przerw. Poniżej znajduje sie link do bardzo krótkiej ankiety, w której możecie wybrać pozycję do wspólnego czytania. 

  Ankieta znajduje sie TUTAJ. 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 8 im. Młodych Europejczyków w Szczecinie
  ul. Brodnicka 10,
  71-044 Szczecin
  e mail: sp8@miasto.szczecin.pl
 • 91 483 42 93

Galeria zdjęć