LUTY 2014

Luty to miesiąc, w którym zgłębialiśmy wiedzę na temat  Yunusa  Emre'a, tureckiego poety. W zdobywaniu informacji dotyczących jego życia i twórczości pomógł nam Internet, którego zasoby przeszukaliśmy bardzo dokładnie. Dużym wyzwaniem było dla nas tłumaczenie fragmentów wierszy  Emre'a. Okazało się ono jednym z trudniejszych zadań, jakich się  podjęliśmy.

Efekty naszej pracy badawczej zaprezentowaliśmy w postaci gazetki. Zgromadzone materiały umieściliśmy w holu szkoły na tablicy poświęconej projektowi Comenius.
W tym samym czasie inna grupa, pod kierunkiem pani Wiolety Szawerdo, pracowała nad przygotowaniem występu muzycznego, w trakcie którego zostaną zaprezentowane  polskie pieśni ludowe. Zespół wybrał utwory i rozpoczął próby. Koncert odbędzie się podczas kolejnej wizyty roboczej w Hiszpanii.

Katarzyna Nowicka
Lidia Wójcicka – Górka