Mlegitymacja

.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 mogą wyrabiać elektroniczne wersje legitymacji szkolnych instalowane w telefonach komórkowych. Jest to bardzo praktyczna opcja, pozbawiona ryzyka papierowych dokumentów narażonych na zniszczenie czy zagubienie. Zainstalowana w telefonie legitymacja jest całkowicie bezpieczna (chroniona hasłem) a w przypadku utraty telefonu czy zagubienia hasła możliwa do odtworzenia na innym aparacie bez konieczności wizyty w szkole, dokonywania oplaty za duplikat i wykonywania dodatkowych zdjęć. Przedłużanie ważności legitymacji odbywa sie zdalnie bez konieczności oczekiwania w sekretariacie na przystawienie pieczątki.

Procedura wyrabiania/odnawiania/przedłużania ważności dokumentu:

1.  Instalacja na swoim telefonie aplikacji mObywatel,
2.  Przesłanie na adres e mail mlegitymacja@sp8.szczecin.pl danych: imię i nazwisko dziecka, PESEL, numer i data wydania papierowej wersji legitymacji (pierwszy dokument trzeba wyrobić wersji papierowej), zdjęcia wykonanego na jasnym tle (biała ściana) od barków w górę (może być zwykłym telefonem)
3. W wiadomości zwrotnej po kilku dniach wnioskodawca otrzyma dane do wygenerowania dokumentu. Dane aktywne są 30 dni.
4. W przypadku braku dostępu do wcześniej stworzonego dokumentu, na podany w pkt. 2 adres wysyłamy prośbę o wygenerowanie nowych danych i oczekujemy na wiadomość zwrotną.
5. W przypadku przedłużania ważności dokumentu na kolejny rok uczniowie na przełomie września i października otrzymają podczas l. informatyki (w klasach 1-3) od wychowawców dane do przedłużenia.