„ A CHANCE – COME AND LET'S MEET AGAIN"

Gimnazjum nr 20 im. Młodych Europejczyków po raz kolejny otrzymało wsparcie finansowe na realizację projektu w ramach programu Comenius. Głównym założeniem przedsięwzięcia pt. „ A Chance – Come and Let's Meet Again” jest propagowanie tolerancji dla odmienności i akceptacji dla różnorodności, a także rozpowszechnianie idei życia w pokoju w myśl hasła: „ Żyj i pozwól żyć innym”.
Nasze partnerskie szkoły znajdują się w Hiszpanii, Portugalii, Turcji, we Włoszech i na Litwie. Wspólnie, przez dwa lata, będziemy realizować kolejne zadania w celu lepszego poznania kultur, religii, tradycji, zwyczajów państw, które biorą udział w projekcie. Pragniemy też doskonalić swoje umiejętności językowe.

Wszystkie podejmowane przez nas działania mają na celu budowanie relacji międzyludzkich, zacieśnianie więzi oraz  promowanie wrażliwości na problemy społeczne.

We wrześniu i październiku 2013 roku przygotowaliśmy gazetki na temat krajów, a także miast, w których usytuowane są szkoły biorące udział w nowym przedsięwzięciu. Ogłosiliśmy, a następnie rozstrzygnęliśmy szkolny konkurs na logo projektu. Laur zwycięstwa przypadł Jolancie Urbańskiej (I„a”) i Oskarowi Lewandowskiemu (II„b”). Oprócz tego przyłączyliśmy się do grupy projektu na Facebooku. Rozpoczęliśmy również wymianę e-mailową z naszymi koleżankami i kolegami z zagranicy.

Nowym partnerom chcieliśmy przybliżyć Gimnazjum nr 20 im. Młodych Europejczyków, dlatego też przygotowaliśmy kilka prezentacji multimedialnych pod wspólnym tytułem „My school”.
Mamy nadzieję, że współpraca z młodzieżą oraz nauczycielami z zaprzyjaźnionych szkół będzie układała się pomyślnie i przyniesie nam wszystkim wiele korzyści.

Zdjęcia w GALERII.

Uwaga!

Pod koniec grudnia 2013 roku dotarła do nas wspaniała wiadomość. Szkoła z Grecji uzyskała grant i od stycznia 2014 roku podejmie współpracę z pozostałymi placówkami biorącymi udział w programie Comenius. Szkoły partnerskie (our partnership schools) w porządku alfabetycznym:

KRAJ

NAZWA SZKOŁY

MIEJSCOWOŚĆ

ADRES STRONY INTERNETOWEJ

Greece (Grecja)

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (1st Lower  Secondary School of Cholargos)

Papagou- Cholargos

Italy (Włochy)