PROJEKT "2GETHER4MORE" - CZYLI DZIEŃ NIEMIECKI W NASZEJ SZKOLE

15.06.16 odbył się w naszej szkole Dzień Niemiecki realizowany w kampanii na 25-lecie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży "2gether4more". W imprezie wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły, nauczyciele oraz zaproszeni goście z Niemiec. Wszyscy mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w licznych konkursach. W konkursie wiedzy o Niemczech wzięło udział 51 uczniów, którzy zaprezentowali wysoki poziom znajomości kraju naszych sąsiadów. Konkurs muzyczny, w którym wzięło udział 40 uczniów pokazał, że muzyka niemiecka jest Wam jednak całkiem dobrze znana, o czym świadczą chociażby rewelacyjne wyniki- 4 osoby otrzymały maksymalną ilość punktów, zajmując I miejsce, na drugim znalazło się również ex aequo 5 osób!

Bardzo dużą popularnością cieszył się również  quiz dotyczący Niemiec, w którym po wylosowaniu pytania i podaniu prawidłowej odpowiedzi otrzymywało się nagrodę.

Na smakoszy, i nie tylko,  czekał duży stół ze smacznymi potrawami z regionu krajów niemieckojęzycznych. Również to miejsce przyciągnęło tłumy pragnących posmakować regionalnych przysmaków niemieckich.

W sali nr 11 w czasie przerw działała kawiarenka, w której można było zjeść potrawy z kiermaszu, wypić szklankę oranżady, kawy, czy herbaty, obejrzeć prezentacje przedstawiające Niemcy, oraz naszą 16- letnią  współpracę ze szkołą niemiecką Pestalozzi- Schule i posłuchać niemieckiej muzyki.

Szkoła została również przystrojona plakatami przedstawiającymi Niemcy w różnych aspektach: kultury, nauki, geografii, sportu, muzyki, technologii, motoryzacji, literatury i wielu innych.

Imprezę zorganizował bardzo sprawnie Szkolny Klub Europejski we współpracy z organizacją Junge Europäer oraz Radą Osiedla Gumieńce. Nagrody ufundowała Polsko- Niemiecka Współpraca Młodzieży oraz Junge Europäer. Bardzo dziękujemy!

Frekwencja we wszystkich działaniach organizowanych w tym dniu świadczy o ogromnym zainteresowaniu i aktywności uczniów naszej szkoły. Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście i przy okazji zdobyliście trochę wiedzy. Za udział w projekcie również wszystkim dziękujemy!