POLSKO- NIEMIECKO- LITEWSKIE SPOTKANIE

20 września 2015 r. przedstawiciele Szkolnego Klubu Europejskiego oraz drużyna piłkarska naszego gimnazjum udali się na spotkanie z uczniami współpracujących z nami szkół- Pestalozzi- Schule w Demmin oraz szkoły w Kursenai (Kurszany) na Litwie. Spotkanie odbyło się w Centrum Opieki nad Dzieckiem w Szczecinie. Na spotkaniu obecna była również nasza p. dyrektor Janina Kruszyniewicz,  dyrektor Pestalozzi- Schule p. Dörte Bretsch  oraz nauczyciele szkoły polskiej, niemieckiej i litewskiej, a także przedstawiciele władz Landu Meckenburg- Vorpommern oraz miasta Szczecina.

Celem spotkania była wspólna zabawa z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, obchodzonego w Niemczech właśnie 20 września oraz jubileusz 15- lecia  istnienia organizacji Junge Europäer, a także naszej współpracy z tą organizacją.

Punktem kulminacyjnym imprezy był międzynarodowy turniej piłkarski, w którym występowało aż 6 drużyn. Oprócz naszej w zawodach wzięły udział 2 drużyny niemieckie, 2 drużyny Sternika i 1 litewska.  Nasza drużyna spisała się znakomicie zajmując drugie miejsce,  ulegając tylko pierwszej reprezentacji Sternika (mistrz Polski) i  pozostawiając daleko w tyle 2 drużyny niemieckie i drużynę litewską!

Ciekawym punktem programu był również pokaz artystyczny, w którym występowali uczniowie wszystkich trzech szkół. Naszą szkołę pięknie reprezentowała Ala Drac- Tatoń z klasy 3a, która wystąpiła w tańcu współczesnym, zdobywając zasłużony aplauz obecnych gości.

Imprezie towarzyszyły również liczne konkursy taneczne, plastyczne oraz  pokaz mody. Odbyły się również warsztaty graffiti oraz muzyki rapowej, a także  występy młodzieżowego zespołu muzycznego.