ZAJĘCIA W KLUBIE CROSSFIT

Istnieje możliwość regularnego uczestnictwa uczniów kl. II i III (chłopców) w zajęciach crossfit w klubie ZS Crossfit przy ul. Gdańskiej. Zajęcia prowadzi wykwalifikowany instruktor, intensywność dostosowana do poziomu sprawności grupy. Wyjścia organizowane będa w piątki po 7 lekcji. Koszt pojedynczego wejścia 10 zł. (pierwsza wizyta gratis). Jest to najatrakcyjniejsza oferta ponieważ nie ma konieczności kupna karnetu.

Zajęcia crossfit to wszechstronny trening kondycyjny oparty na bloku różnorodnych ćwiczeń sprawnościowo-wytrzymałościowo-siłowych. Główną zasadą jest różnorodność ćwiczeń (treningi nigdy nie są takie same) oraz oddziaływanie na wszystkie partie mięśniowe. W porównaniu z treningiem na siłowni jest dużo bardziej efektywniejszy, szybciej uzyskujemy poprawę sprawności i wytrzymałości siłowej i nie ma przeciwwskazań co do treningu młodzieży, ponieważ ćwiczenia wykonuje sie głównie z obciążeniem własnego ciała. Zapraszamy zainteresowanych chłopców do wpisywania sie na listę (wywieszona na tablicy ogłoszeń sportowych). Warunkiem wyjścia jest zebranie sie grupy przynajmniej 10 osobowej. Każdy zainteresowany ćwiczeniami powinien dostarczyć zgodę rodziców na uczestnictwo w zajęciach z oświadczeniem, że nie ma przeciwwskazań zdrowotnych.