• POLSKO- NIEMIECKI PROJEKT HISTORYCZNY W KAMMINKE
    W dniach 3-7 kwietnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły realizowali wspólnie z uczniami Pestalozzi- Schule projekt historyczny w Kamminke (Niemcy).
    Projekt  dotyczył historii II wojny światowej. Na początku i w czasie wojny budowano tu działa przeciwlotnicze, powstała fabryka amunicji, a na pόłnocno – zachodnim krańcu wyspy utworzono najnowocześniejszą jak na owe czasy fabrykę broni – Wojskowy Zakład Doświadczalny Peenemünde. Świnoujście (Swinemünde), znajdujące się obecnie po polskiej stronie granicy, stało się portem wojskowym. W 1944 roku na wzgόrzu Golm założono cmentarz wojenny. Spoczęli tu żołnierze zmarli w szpitalach wojskowych w Świnoujściu, na statkach sanitarnych,  ofiary zestrzelonych samolotόw, zatopionych łodzi podwodnych i  statkόw wojennych. Na początku marca 1945 r. Świnoujście było przepełnione uchodźcami i żołnierzami.
    24.04.2017 23:41 | więcej »
  • 10-LECIE NADANIA NASZEJ SZKOLE  IMIENIA "MŁODYCH EUROPEJCZYKÓW"
    14 października 2016 r. w Dniu Edukacji Narodowej  obchodziliśmy również 10 rocznicę nadania szkole imienia "Młodych Europejczyków". Na uroczystym apelu, podczas którego dyrektor dokonał pasowania uczniów klas pierwszych gościliśmy naszych przyjaciół z Niemiec. Odwiedzili nas uczniowie oraz nauczyciele z partnerskiej Pestalozzi Schule i przedstawiciele organizacji młodzieżowej  "Junge Europäer" z Demmin. Dzięki współpracy z tymi podmiotami 10 lat temu nadano naszej szkole imię "Młodych Europejczyków".
    18.10.2016 11:20 | więcej »
  • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA W DEMMIN
    20 września 2016 r. przedstawiciele Szkolnego Klubu Europejskiego, dziewczęta z grupy bębnów afrykańskich, oraz zespół taneczny "Swing" razem z p. dyrektorem naszej szkoły Krzysztofem Ponikowskim oraz opiekunami udali się na spotkanie z uczniami Pestalozzi - Schule w Demmin, by wspólnie obchodzić Międzynarodowy Dzień Dziecka.
    22.09.2016 13:14 | więcej »