REGULAMIN KOMPLEKSU ,,MOJE BOISKO - ORLIK 2012“

1. Kompleks sportowy „Moje Boisko – Orlik 2012” w Szkole Podstawowej nr 8 obejmuje:
    1. boisko do piłki nożnej o nawierzchni ze sztucznej trawy,
    2. dwa boiska wielofunkcyjne o nawierzchni z poliuretanu,
    3. bieżna 60 m. o nawierzchni z poliuretanu,
    4. skocznia w dal o nawierzchni z poliuretanu,
    5. plac zabaw dla dzieci w wieku do lat 10,
    6. siłownia pod chmurką,
    7. teren rekreacyjny – stoły do ping ponga, ławeczki,
    8. parking,
    9. obiekt socjalny.
  2. Za prawidłowe funkcjonowanie kompleksu odpowiada dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 zwany dalej Zarządzającym.
  3. Obiekt jest monitorowany cała dobę, oświetlony i ogrodzony.
  4. Kompleks dostępny jest dla lokalnej społęczności:
    1. w dni nauki szkolnej w godzinach 17.30 - 22.00
    2. w inne dni w roku w godzinach 8.00 – 22.00
  5. W sytuacji niekorzystnych warunków atmosferycznych (wichura, obfite opady śniegu itp.) zarządzający może czasowo wyłączyć obiekt z użytkowania.
  6. Dopuszcza się możliwość rezerwacji terminów korzystania z kompleksu przez grupy zorganizowane. Rezerwacja odbywa się w ostatnim tygodniu sierpnia i opiewa na następny rok szkolny. Rezerwacja potwierdzana jest porozumieniem zawartym pomiędzy przedstawicielem grupy najemców a zarządzającym.
  7. Korzystanie z kompleksu jest bezpłatne.
  8. Dzieci do lat 7 mogą korzystać z obiektu wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej.
  9. Za bezpieczeństwo członków grup zorganizowanych odpowiadają osoby prowadzące zajęcia.
  10. Warunkiem korzystania z kompleksu jest posiadanie stroju sportowego odpowiedniego dla danej aktywności i obuwia sportowego: obuwie piłkarskie z tworzywa sztucznego oraz obuwie typu halowego lub inne sportowe na płaskiej podeszwie).
  11. Osoby korzystające z obiektu po zapadnięciu zmroku mogą korzystać z oświetlenia za zasadach określonych w porozumieniu z najemcą.
  12. W celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom i korzystania  kompleksu zabrania się:
    1. przebywania na terenie obiektu osobom, których stan wskazuje na spożycie alkoholu lub innych środków odurzających,
    2. wnoszenia przedmiotów pirotechnicznych, broni, kijów, pałek, kamieni, substancji żrących, farb, pojemników pod ciśnieniem, alkoholu itp.,
    3. używania butów piłkarskich na metalowych korkach oraz kolców,
    4. niszczenia urządzeń sportowych i nawierzchni boisk i bieżni,
    5. wspinania się na ogrodzenie, słupy, bramki, ściany budynków,
    6. palenia tytoniu, spożywania alkoholu, stosowania środków psychoaktywnych,
    7. zaśmiecania, pozostawiania opakowań szklanych i metalowych poza koszami na śmieci,
    8. utrudniania korzystania z kompleksu innym użytkownikom,
    9. zakłócania porządku i używania słów wulgarnych,
    10. wprowadzania zwierząt,
    11. przechowywania rowerów, elektrycznych hulajnóg poza wyznaczonymi do ich pozostawienia stojakami,
    12. parkowania pojazdów mechanicznych poza wyznaczonymi miejscami na parkingach.
  13. Gmina Miasto Szczecin, dyrekcja i pracownicy Zarządzającego nie ponoszą odpowiedzialności za uszczerbki na zdrowiu powstałe w trakcie korzystania z obiektu niezgodnie z regulaminem i poza godzinami dostępności, a także za mienie pozostawione na terenie obiektu.
  14. Użytkownicy korzystają z boisk na własną odpowiedzialność i odpowiadają materialnie za wyrządzone szkody na zasadach określonych w odrębnych przepisach (kodeks cywilny i karny).
  15. Stwierdzone uszkodzenia obiektu lub wyposażenia należy niezwłocznie zgłaszać do sekretariatu zarządzającego pod nr 91 4834293 lub drogą elektroniczną na adres sp8@miasto.szczecin.pl.
  16. Każdorazowo prowadzący zajęcia (nauczyciel, trener, inna osoba), przedstawiciel grupy najemców zobowiązany jest powiadomić Zarządzającego o każdym zaistniałym wypadku.
  17. Korzystający z obiektu są zobowiązani do przestrzegania Regulaminu. W przypadkach naruszania zapisów Zarządzający może zastosować okresowy lub bezterminowy zakaz korzystania z kompleksu.
  18. W sytuacjach drastycznego naruszania regulaminu zarządzający może wzywać służby porządkowe: policja, straż miejska.
  19. Regulamin wchodzi w życie z dniem 01.04.2022 r.
  20. Każdy korzystający z kompleksu zobowiązany jest do zapoznania się z regulaminem i do przestrzegania jego postanowień w trakcie korzystania z kompleksu.
  21. Regulamin dostępny jest na stronie internetowej placówki pod adresem https://sp8szczecin.edupage.org/ oraz w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 8.