PIERWSZY OFICJALNY START W ZAWODACH SPORTOWYCH

W środowe popołudnie kilka dziewcząt z kl IV B reprezentowało SP 8 w pierwszych oficjalnych zawodach sportowych. Jest to cykl całorocznych spotkań pod nazwą ,,Czwartki Lekkoatletyczne". Uczniowie rywalizują ze sobą cały rok, aby w czerwcu najlepsi wystartowali w finale miejskim a później najlepsi z tych najlepszych w finale ogólnopolskim. W dzisiejszych zawodach wystartowały:
Hania Leśniewska
Maja Żurakowska
Oliwia Gulczyńska
Maja Borawska
Zuzanna Pelc
Julia Wójcik.

Każda z dziewcząt rywalizowała z rówieśniczkami w dwóch konkurencjach: biegowej i technicznej. W inauguracji najlepiej wypadły: Maja Borawska - druga w kategorii wiekowej kl. IV na dyst. 300 m oraz Hania Leśniewska - trzecia w tej samej kategorii na dyst. 60 m. Należy zaznaczyć, że Maja jest rok młodsza od swoich konkurentek.
Następny start już za dwa tygodnie.